Birçok ödüle adayız

Marvel Grup, 2010 yılında "Gemi Kiralama" kategorisinde 'Altın Çıpa' ödülü aldı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Birçok ödüle adayız

Şu andaki amacımız, çok düşen fiyatlar nedeniyle gerek yeni inşa siparişi gerekse ikinci el gemi alımı şeklinde yapılacak gemi yatırımının ileride en fazla getirisi olacak yatırım araçlarından birisi olduğunu yatırımcılara anlatabilmek. Danışmanlık olarak gemi alım satımı dışında özellikle Çinli yatırımcılarla Türkiye'deki madenlerin satışı veya ortaklık tesisi için çalışmalarımız mevcut. Müşterilerimize ayrıca ithal veya ihraç mallarının taşınması için en ucuz ve en süratli taşıma modelini tespit çalışmalarımız var. Şu anda çok büyük bir grubun yurtdışındaki bir liman inşa projesine danışmanlık hizmeti de vermekteyiz."

FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜYOR

Yatırımcılar için ihtiyaç duyulan fizibilite çalışmalarını yaptıklarını belirten Karaçelik, diğer faaliyetleri hakkında şu bilgileri veriyor: "Örneğin şu anda Mısır'da hububat silosu kurulması konusunda fizibilite çalışması yapıyoruz. Kuzey Kıbtrıs'ta bir konteyner limanı kurulmasıyla ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz. Su derinliği az olan limanlarda, büyük tonajlı gemilerin tahliyesi ile ilgili yüzer vinç sistemi üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda Liebherr gemi ve bir kısım liman vinçlerinin Türkiye temsilcisi olarak limanlarda madenlerde, fabrikalarda ve stoklama sahalarında vinç ve konveyor bant sistemleri kuruyoruz. Örneğin, Toros Gübre İskenderun kömür tahliye sistemini biz kurduk."

"YENİ YATIRIMCI ARAYIŞINDAYIZ"
Marvel Danışmanlık olarak Türkiye'de denizcilik sektörünün gelişmesi için de faaliyetlerde bulunduklarını kaydeden Karaçelik, şu örneği veriyor: "Türkiye'deki tersanelerin global krizden sonra düşen iş hacimlerinin artırılması için stratejik ortaklıklarımızla yeni tasarım olanakları üretmeye çalışıyoruz. Yeni yatırımcılar bulmak için birçok yatırım danışmanıyla görüşmelerimiz sürüyor. Bu bağlamda Türk tersanelerinin de pazarlamasını yapmış oluyoruz. Yatırımcılarımızın durumuna göre gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yeni inşa yatırımları için oldukça teşkilatlı bir çalışma sistemimiz var. Ayrıca ikinci el gemi alım-satımı ve hurda gemi satışları konusunda da çalışıyoruz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz