Birçok ödüle adayız

Marvel Grup, 2010 yılında "Gemi Kiralama" kategorisinde 'Altın Çıpa' ödülü aldı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Birçok ödüle adayız

Grup olarak, aldıkları bu ödülün başarılarının bir ödülü olduğunu dile getiren Marvel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçelik, "Marvel Grup çatısı altında farklı sektörde faaliyet gösteren şirketler mevcut. 30 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Grup olarak faaliyetlerimizin sadece bir bölümünün değerlendirilmesi ve başarımızın ölçütü olarak aldığımız bu ödül, bizleri çok mutlu etti" diyor. Grubun, bir diğer şirketi Marvel Danışmanlık ise 2007 yılında denizciliğin zirve yaptığı bir dönemde kuruldu. Sektörün eksiklerinden biri olan danışmanlık hizmetlerinin verilmesi için yola çıkan şirket, sektör oyuncuları için navlun piyasalarına, emtia piyasalarına ve denizciliğe yönelik piyasa araştırmaları yapmak, gemi alım-satım brokerliğinin yanı sıra sektör dışından denizciliğe merak sarıp yatırım yapmak isteyen yatırımcıları yönlendirmek amacıyla kuruldu.

HİZMETİN KAPSAMI
Türkiye'de denizcilik sektörüne kredi veren bankaların ve leasing şirketlerinin teknik danışmanlığını da yürüttüklerini söyleyen Karaçelik, bir Türk şirketi olarak denizcilik sektörüyle yan bağlantısı olan birçok büyük kuruluşa teknik ve ticari anlamda danışmanlık hizmeti verdiklerini ve onlar adına piyasa araştırma raporları hazırladıklarını belirtiyor. Bunların yanı sıra sektör dışından olan, denizcilik sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcıları da bu alanda bilgilendirdiklerini ifade eden Karaçelik, şunları anlatıyor: " Denizcilik hakkında herhangi bir bilgileri olmamasına rağmen bizim danışmanlığımızla sektöre ayakları yere basan ve güvenli bir şekilde girmelerini sağlıyoruz. Bir yatırımcı bize bu fikirle geldiğinde, bütçesini göz önünde bulundurarak, tercihleri ve piyasa trendleri doğrultusunda çok ciddi fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Sonrasında yatırımcıya hem yerli hem yabancı kredi olanakları gösterip yeni inşa gemiler için tersanenin seçilmesi, geminin seçilmesi, geminin inşa aşamasında tüm süpervizörlük hizmetlerinin ve tersane-armatör arasındaki müzakerelerin yapılmasından geminin teslim alınmasına, sonrasında ise teknik ve ticari olarak işletilmesi konusunda da yatırımcıya yardımcı oluyoruz. Açıkçası bu paket hizmetimiz sayesinde denizcilik sektörüne ilgi duyan birçok yatırımcı, bizimle irtibata geçmeye başladı ve bu sistem piyasada oldukça kabul gören bir yatırım sistemi olma yolunda ilerliyor."

FAALİYETLERİ GENİŞLEYECEK
Şu anda gemi yatırımından liman yatırımına ve alım-satımına kadar denizcilik ile ilgili her konuda baştan sona bir danışmanlık hizmeti verebilir durumda olan şirket, önümüzdeki yıllarda faaliyetlerini daha da büyük kitleleri kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor. Türkiye'de birden fazla konuda paket halinde profesyonel danışmanlık veren tek kuruluş olacaklarını öngören Karaçelik, şunları ekliyor: "Büyük bir özenle seçtiğimiz ekibimizi dinamik tutarak önümüzdeki zaman diliminde farklı konularda birçok ödüle aday bir şirket olduğumuz inancı ile denizcilik sektöründeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz