"Grubu ikiye katlıyoruz mantıklı büyüyeceğiz"

Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek’le bugüne kadar yaptığı en büyük yatırım olan Levent projesini ve yeni planlarını konuştuk.

3 AĞUSTOS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Grubu ikiye katlıyoruz mantıklı büyüyeceğiz
Bundan tam 47 yıl evvel havlu satarak adım attığı iş hayatında toplam hacmi 1 milyar TL’yi aşan şirketler yaratan farklı alanlardaki yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor.

Havludan kazandığı parayı Anadolu’da alışveriş merkezlerine yatırdığını söyleyen Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, eylül ayında İstanbul’da açacakları yeni AVM’leriyle iki kat büyüklüğe çıkacaklarını söylüyor.

Hayvancılığa da yatırım yapan Özdilek’in hedefi ise etin dışında süt ürünleri de üretmek.

Gıda ürünlerini “Tabiat Tarım” markası altında toplayacaklarını söyleyen Özdilek, “Gelecek yıl gayrimenkul yatırım şirketi kurup Anadolu’da konut da yapacağız” diyor.

Hüseyin Özdilek, Avrupa'nın en büyük havlu üreticisi. Türkiye’de de pazarın yüzde 30’una sahip. Özdilek’in ev tekstilin dışında güçlü olduğu bir diğer alan ise perakende.

Tekstilden kazandığını Anadolu’da alışveriş merkezlerine yatıran Özdilek, bugün Türkiye’nin en büyük AVM zincirlerinden birinin sahibi. Anadolu’nun farklı şehirlerinde 13 AVM ile 40 milyon müşteriye ulaşıyor.

Herkesin aksine İstanbul yerine neden önce Anadolu’da büyümeyi tercih ettiğini “Biz Anadolu şirketiyiz. Bunun için önce Anadolu’da büyümeyi tercih ettik” diyerek açıklıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz