Güral Sapanca'nın yeni hedefi yeşil yıldız

Kamil Berk, sorularımıza yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Güral Sapanca'nın yeni hedefi yeşil yıldız

Türk turizminde kalite çıtasını yükselten, doğayı ve çevreyi koruyan ve kalite adına önemli çalışmalar yapan otelleri sıkça görmeye başladık. Bu otellerden biri de Güral Sapanca. 2011 yılında Capital ve Ekonomist dergilerinin her yıl düzenlediği Türkiye'nin En İyi Turizm Yatırımları araştırmasında Doğa Turizmi dalında birincilik ödülü alan Güral Sapanca, Quality of Magazine dergisi 2011 yılı En Quality Spa&Wellness Oteli ödülünü kazandı. 2011 yılında son olarak Turizm Oscar'ı olarak bilinen Skalite Ödülleri'nde Spa, Güzellik, Doğa, Golf Oteli dalında birincilik ödülü aldı. İstanbul'a çok yakın ancak şehrin karmaşasından da bir o kadar uzak bir ortam sunan Güral Sapanca'nın şimdiki hedefinin Yeşil Yıldız belgesi almak olduğunu söyleyen NG Hotel&Resorts Turizm Grup Koordinatörü Kamil Berk, yeni yatırımların geleceğini, Afyon ile Samsun'a da yeni otel yatırımı yapacaklarını ifade ediyor. Berk'in sorularımıza yanıtları şöyle:

Güral Sapanca olarak hangi ödülleri aldınız?
Güral Sapanca olarak ilk aldığımız ödül Capital ve Ekonomist dergilerinin her yıl düzenlediği Türkiye'nin En İyi Turizm Yatırımları araştırmasında Doğa Turizmi dalında birincilik ödülüydü. Bu ödülü takiben Quality of Magazine dergisi 2011 yılı En Quality Spa&Wellness Oteli ödülünü aldık. 2011 yılının son ödülü ise Turizm Oscar'ı olarak bilinen Skalite Ödülleri'nde Spa, Güzellik, Doğa, Golf Oteli dalında birincilik ödülü oldu. 2012 yılına bizi çok mutlu eden iki ödülle başladık. Bu yıl almış olduğumuz bu iki ödülün en önemli özelliği otelimizin hizmet verdiği ana iki segmente ait olmaları ve bu ödülleri birbirini takip eden iki gün içerisinde almış olmamız. ETS Turizm'in Otelpuan.com ödüllerinde otelimizde konaklamış olan ETS misafirlerinin oyları neticesinde En İyi İstanbul Çevre Oteli ödülüne layık görüldük. Ertesi gün ise Ace of Mice 1'inci Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri'nde tamamı iş dünyası profesyonellerinden oluşan 38 kişilik bir jürinin değerlendirmesi sonucunda Marmara Bölgesi'nin En İyi Toplantı Oteli ödülünü aldık.

Bu ödülleri almaktaki başarınızı nasıl açıklıyorsunuz?
- Güral Sapanca Wellness&Convention, İstanbul'a çok yakın ancak şehrin karmaşasından bir o kadar uzak konumu, ormanla çevrili muhteşem doğa içerisindeki yapısı, misafir konforu öncelikli tutularak planlanmış mimarisi, dekorasyonu ve üstün hizmet kalitesiyle, tatilin yanı sıra toplantı amaçlı konaklamaların da ideal adresi haline geldi. Bu noktaya ulaşılmasında, kalite ve eğitime yapılan yatırımlarla üstün hizmet anlayışının Sapanca bölgesine taşınmasının payı büyük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz