"Hadefimizde Apex'i almak var"

Sistem 9 medya,digital signage yani dijital reklam mecrası alanında faaliyet gösteriyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Hadefimizde Apex'i almak var


Sistem 9 Medya, 2005'in mayıs ayında, aralarında Hasmak Makine, Nurpak Kumaş, Toktaş Grup ve Arkaf Bilgi İşlem gibi sektörünün öncü firmalarının yer aldığı 4 firmanın ortak yatırımı olarak kuruldu. O dönemde şirketin kuruluş amacı, A Plus kitleye hitap eden kuaför salonlarında yayın yapan bir "Digital Signage"(Dijital reklam mecrası) ağı kurup bu noktalardan reklam geliri elde etmekti. Başlangıçta 40 yayın noktasında, 200 ekran kurarak yayın yapmayı hedefleyen Sistem 9 Medya, çok hızlı bir büyüme ivmesiyle bugün 10 binden fazla ekranıyla Türkiye'nin 81 ilinde ve KKTC'de, ülkemizin en büyük, Avrupa'nın ise ikinci büyük yayın ağına sahip hale geldi. Şirket, halen Türkiye'deki Digital Signage pazarının yüzde 79'una hakim. Çalışmalarını aldığı ödüllerle de taçlandıran Sistem 9 Medya, 2005'te Fujitsu-Siemens'ten en iyi çıkış yapan iş ortağı, Philips'ten ise 2009 ve 2010 "Public Signage En Başarılı İş Ortağı" ödüllerini aldı. Şirketin genel müdürü Kaan Akın ile şirketin aldığı ödülleri, bu ödüllerin şirketin iş tarzına nasıl yansıdığını ve şirketin almayı hedeflediği ödüller üzerine konuştuk... Akın'ın yanıtları şöyle:

Şirketinizi anlatır mısınız?
Sistem 9 Medya, 2005 yılında 4 şirketin ortak yatırımı olarak faaliyetlerine başladı. Bu şirketler Hasmak Makine, Nurpak Kumaş, Toktaş Grup ve Arkaf Bilgi İşlem'dir. O dönemdeki hedefimiz yüksek gelir grubuna hitap eden kuaför salonlarında yayın yapan bir "digital signage", yani dijital reklam mecrası ağı kurup bu noktalardan
reklam geliri elde etmekti. Başlangıçta 40 yayın noktasında 200 ekran kurarak yayın yapmayı hedefleyen şirketimiz, kısa sürede çok hızlı bir büyüme ivmesi yakaladı. Kuaför salonlarının ardından üniversiteler, bankalardaki kurumsal TV'ler, AVM'ler geldi. Şimdi farklı mecralar da gelecek.

Türkiye'de toplamda kaç ekrana ulaştınız?
Bugün 10 binden fazla ekranla Türkiye'nin 81 ilinde ve KKTC'de ülkemizin en büyük, Avrupa'nın ise ikinci büyük yayın ağına sahip hale geldik. Firmamız halen Türkiye'deki digital signage pazarının yüzde 79'una hakim.

Aldığınız ödüllerle de son dönemde dikkat çekiyorsunuz. Sistem 9 Medya, son birkaç yılda hangi ödülleri aldı?
2005 yılında Fujitsu-Siemens firmasından en iyi çıkış yapan iş ortağı, Philips şirketindense 2009 ve 2010'da "Public Signage En Başarılı İş Ortağı" ödüllerini aldık.

Şirketin aldığı ilk ve en önemli ödül neydi? O dönem için bu ödülün önemini anlatır mısınız?
İlk değil ama en önemli ödül olarak adlandırdığımız "Philips Public Signage" ödülüdür. Bu ödülü almamızdaki en önemli etken, ilgili yıllarda markanın Türkiye pazarındaki satışlarının yüzde 90'ının firmamız tarafından (sıfır hata ve gecikmesiz olarak) gerçekleştirilmiş olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz