Koruma planları

Sektör uzmanları, 2014’e dair agresif bir büyüme , beklemiyor. Öngörüler, yüzde 10-15 bandında. Hatta “mevcudu korumak” birçoğunun en önemli önceliği arasında.

26 TEMMUZ, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Koruma planları
2014, bütün sektörler için belirsizliklerle dolu. Birçok pazarda küçülme beklentisi var. Lojistik sektörü de bu gelişmelerden payını alıyor. Sektör uzmanları, 2014’e dair agresif bir büyüme , beklemiyor. Öngörüler, yüzde 10-15 bandında. Hatta “mevcudu korumak” birçoğunun en önemli önceliği arasında.

Uygulanan stratejilerde ise belirsizlik ortamını yönetmek giderek daha çok ry önem kazanıyor. Planlarda, küçülmesi beklenen iç pazara dair önlem almak, farklı sektörlere odaklanmak, yatırımları ertelemek gibi çözümler öne çıkıyor.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.

OMSAN'DA YATIRIMA DEVAM
Omsan, lojistik sektörünün öncü şirketlerinden. Otomotiv lojistiği alanında hizmet veriyor. Dolayısıyla otomotivdeki her türlü gelişme, Omsan’ı yakından ilgilendiriyor. Genel olarak sektörün yıla durgun başladığını belirten Omsan Lojistik Genel Müdürü Osman Küçükertan’a göre seçimlerin yarattığı ekonomik belirsizliklerden ve otomotivdeki ciddi küçülme beklentisinden etkilenmemek mümkün değil.

Küçükertan, tüm bunlara rağmen şirket olarak hedeflerinden sapmadan ilerleyeceklerini belirtiyor: “Lojistik sektörü tüm ticari faaliyetlerden birebir etkileniyor. Elbette Türkiye’de yaşanan belirsizlikler ve ekonomideki sorunlar zaman zaman durgunluğa sebep olabiliyor.

Ancak stratejik planımızı oluştururken tüm bu senaryoları dikkate alarak sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme hedefi öngörmüştük. 2014’ü yüzde 15 büyüme ve 750 milyon TL ciroyla tamamlamayı planlıyoruz.”

Lojistik pazarının, Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdüğünü ve ciddi büyüme fırsatları içerdiğini de vurgulayan Küçükertan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Strateji belirleme aşamasında kısa vadedeki belirsizliklere odaklanmak yerine uzun vadedeki fırsatları esas alıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz