Kurumsal TV'nin Türkiye'deki gücünü kanıtladık

Sistem 9 Medya Genel Müdürü Kaan Akın ile aldıkları ödülleri ve şirkete yansımalarını konuştuk

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kurumsal TV'nin Türkiye'deki gücünü kanıtladık
Bugün 10 binden fazla ekranla Türkiye'nin 81 ilinde ve KKTC'de en büyük, Avrupa'nın ise ikinci büyük yayın ağına sahip hale gelen Sistem 9 Medya, Türkiye'deki digital signage (kurumsal TV) pazarının yüzde 79'una hakim. Şirket, 2005 yılı Mayıs ayında aralarında, Nurpak Kumaş, Toktaş Grup ve Arkaf Bilgi İşlem gibi şirketlerin sahiplerinin yer aldığı üç şirketin ortak yatırımı olarak kurulmuştu. O dönemde şirketin kuruluş amacı, A plus kitleye hitap eden kuaför salonlarında yayın yapan bir digital signage ağı kurup bu noktalardan reklam geliri elde etmekti. Ancak kısa sürede büyük bir yaygınlığa ulaştı. Şirket son dönemde aldığı ödüllerle dikkat çekiyor. Son olarak global yenilikçiliği ve yaratıcılığı ödüllendirerek ilgili sektörlerin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası Apex Awards Ödülü'nü CTV projesiyle aldı. "Son dönemde müşteriler özellikle içerik yönetimi, hızlı çözüm, teknik ekiplerin uzmanlığı ve satış sonrası hizmetin profesyonelliğiyle beraber referansları baz alarak şirket seçimi yapıyorlar. Bu uzman bakış açısı da son dönemde müşterilerimizin artmasını sağladı" diyen Sistem 9 Medya Genel Müdürü Kaan Akın ile aldıkları ödülleri ve şirkete yansımalarını konuştuk. Yanıtları şöyle;

Sistem 9 Medya ile ilgili bilgi verir misiniz? Nasıl ve hangi amaçla kuruldu?
- Sistem 9 Medya, 2005 yılı Mayıs ayında aralarında Nurpak Kumaş, Toktaş Grup ve Arkaf Bilgi İşlem adlı şirketlerin sahiplerinin yer aldığı üç şirketin ortak yatırımı olarak kuruldu. O dönemde şirketin kuruluş amacı; A plus kitleye hitap eden kuaför salonlarında yayın yapan bir "digital signage ağı" kurup bu noktalardan reklam geliri elde etmekti. Başlangıçta 40 yayın noktasında 200 ekran kurarak yayın yapmayı hedefleyen Sistem 9 Medya, çok hızlı bir büyüme ivmesiyle bugün 10 binden fazla ekranıyla Türkiye'nin 81 ilinde ve KKTC'de ülkemizin en büyük, Avrupa'nın ise ikinci büyük yayın ağına sahip hale geldi. Şirketimiz halen Türkiye'deki digital signage pazarının yüzde 79'una hakim.

Sistem 9 Medya AŞ son birkaç yılda hangi ödülleri aldı? Şirketin aldığı ilk ve en önemli ödül neydi?
- 2005 yılında Fujitsu-Siemens şirketinden en iyi çıkış yapan iş ortağı; Philips'ten ise 2009 ve 2010 Public Signage En Başarılı İş Ortağı ödüllerini almıştık. 2011 yılında ise LG'den, Best Practice 2011' ödülünü kazandık. En önemlisi teknoloji alanında dünyanın en prestijli yarışması olarak bilinen ve Digital Signage Federation tarafından dört yıldır düzenlenen Apex Awards'da Amerikalı ve Avrupalı rakiplerimizi geride bırakarak iki dalda birden ödül kazandık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz