"Ödül, kurum ve ülke itibarına katkı sağlıyor"

Bilim İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş, bugüne kadar aldıkları ödülleri ve bu ödüllerin şirketin başarısına yansımasını Capital'e anlattı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Ödül, kurum ve ülke itibarına katkı sağlıyor

Bilim İlaç, son 5 yıldır sektörünün en hızlı büyüyen şirketi. Şirket hızlı büyümesinin yanında aldığı çok sayıda ödülle de dikkat çekiyor. 2010 ve 2011 yıllarının özellikle kurumsal yönetim, toplam kalite yönetimi ve insan kaynakları alanlarında öne çıktıkları yıllar olduğunu belirten Bilim İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş, "2010'da Gebze üretim tesisimiz için aldığımız Kocaeli Sanayi Odası "Çevre Ödülü" çevre konusundaki hassasiyetimizin göstergesi. 2011 yılında 'Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü'nü kendi sektöründe 4 kez üst üste alan ilk şirket olmamız ve 'PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri'nde 'Yetenek Yönetimi' ödülüne layık görülmemiz de bu alandaki yaklaşım ve uygulamalarımızın sonucu" diyor. Şirketin kalite ve mükemmellik alanlarında aldığı çok sayıda ödül de bulunuyor. 2004 EFQM Mükemmellikte Yetkinlik Onayı, 2006 TÜSİAD KalDer tarafından verilen "Ulusal Kalite Büyük Ödülü" ve 2010 TÜSİAD KalDer tarafından verilen "Mükemmellikte Süreklilik Ödülü" bunlardan bir kaçı... Ancak Bilim İlaç için 2011 yılında Avrupa Kalite Büyük Ödülü'ne layık görülmek ise özel bir anlama sahip. Bu büyük ödüle ilave olarak, dört kategoride birden başarı ödülünün de yine ilk kez Bilim İlaç'a verildiğini hatırlatan Baş, "1992 yılından itibaren verilmekte olan Avrupa Kalite Ödülü'nde bugüne kadar büyük ödülün yanında 4 ayrı kategoride birden başarı ödülüne layık görülen hiçbir kuruluş olmamıştı. Bu ödülü ülkemize ve sektörümüze kazandırmış olmaktan büyük gurur duyuyoruz" diye konuşuyor. Bilim İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş, bugüne kadar aldıkları ödülleri ve bu ödüllerin şirketin başarısına yansımasını şöyle anlattı:

Öncelikle Bilim İlaç hakkında biraz bilgi verir misiniz?
- Bilim İlaç 1953 yılında kurulmuş, ilaç sektöründe stratejik önemi olup, üretim ve pazarlama faaliyeti gösteren yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket. 2011 yılı üçüncü şirket konumunda. Şirketimiz Türk ilaç pazarında 300 oyuncu arasında, 2002 yılındadokuzuncu sırada iken bugün üçüncü en büyük şirketkonumuna geldi. Vizyonumuz, 2014 yılı sonunda iç pazarda TL sıralamasında ikinci sıraya yükselmek ve Türkiye'de en çok ihracat yapan yerli ilaç üreticisi olmak.

Şirket olarak aldığınız ilk ödül neydi?

- İlk ödülümüz Çerkezköy üretim tesisimiz için 1999 yılında aldığımız Çevre Bakanlığı Çevre beratı oldu.

Son yıllarda hangi ödülleri aldınız?

- 2010 ve 2011 yılları özellikle kurumsal yönetim, toplam kalite yönetimi, sürdürülebilirlik, insan kaynakları ve gönüllülük alanlarında öne çıktığımız yıllar oldu. 2010 yılında Gebze üretim tesisimiz için aldığımız Kocaeli Sanayi Odası "Çevre Ödülü", doğal kaynakların korunması, bu kaynakların verimli bir şekilde kullanılması, atıkların mümkün olduğunca kaynağında azaltılması veya geri kazanılması konusundaki hassasiyetimizin göstergesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz