"Yatırım atağı"

Lojistikçilerin yatırımları, 2014’te de hız kesmeyecek gibi görünüyor.

28 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Yatırım atağı
Türkiye'nin 2023 hedeflerinden en iddialısı, 1,1 trilyon dolarlık dış ticaret hedefi. Bu rakama ulaşmak için ise ciddi bir lojistik altyapısı gerekiyor. 2014’e umutlu bakan lojistik şirketlerinin ajandasında da 2023 hedefleri önemli bir yer tutuyor.

Zaten bu yüzden son yıllarda giderek artan ciddi yatırımlara şahit oluyoruz. Lojistikçilerin yatırımları, 2014’te de hız kesmeyecek gibi görünüyor. Yatırım alanlarında ilk sırayı ise yeni depolama merkezleri alıyor.

Türkiye’de toplam 5 milyon metrekare olan depo alanının, yakın zamanda hem büyüklük hem teknoloji açısından çok daha ileri düzeye ulaşacağı ortada. İşte sektör devlerinin 2014 yatırımları...

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
ALIŞAN, YÜZDE 20 BÜYÜYECEK

Sektörün önemli oyuncularından Alışan Lojistik, 2014’e hızlı girenlerden. 2013’ün sektör açısından hareketli geçtiğini söyleyen Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Yonca Alışan, “Önümüzdeki dönemin daha da hareketli geçeceğini düşünüyoruz” diyor.

Ancak Yonca Alışan’a göre sektörün alacağı daha çok yol var. Verimlilik odaklı çalışmaların sürdüğünü söyleyen Alışan, 2014 planlarını şöyle özetliyor: “Sektördeki etkinliğimizi artıran, hizmet kabiliyetimizi geliştiren modernizasyon ve verimlilik projeleri üzerinde çalışıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz