Yeşil rekabet

Filolarını çevreci araçlarla yeniliyor, yeşil binalara taşınıyor, tüm süreçlerde çevreye duyarlı çözümlere odaklanıyorlar...

1.05.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil rekabet

Avrupa'da özel olarak oluşturulan altyapı ile kapıdan kapıya tek elden entegre olarak verilecek bu hizmet için Edirne'de de bir Gümrüklü Terminal ve Aktarma Sahası kuruldu. Borusan Lojistik Liman işletme ve Uluslararası Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı ibrahim Dölen, şöyle konuştu: "Borusan Lojistik olarak rekabetçi, çevreci, hızlı ve dakik Multimodal Tren Taşımacılığı hizmetini tasarlarken iş ortaklarımız TCDD, isviçre menşeli Hupag Ag ve Alpha Ag ile beraber ülkemizin sürdürülebilir büyümesi yönünde önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. Yarınlarımızın daha yeşil ve daha güzel olması için bundan sonra da çalışmaya, sektöre bu tür çevre dostu alternatifler kazandırmaya devam edeceğiz."

TNT EXPRESS'E GLOBAL ÖDÜL
TNT EXPRESS,
"Global Optimisation" programı (GO) ile 2012 Franz Edelman Ödülü'nün sahibi oldu. TNT, bu program ile şirketin dağıtım ağını optimize etmek için ileri operasyon araştırma metotları ile başarılı uygulamaları hayata geçiriyor. Şirket, operasyonel araştırmalar alanında verilen en prestijli ödül sayılan 2012 Franz Edelman Ödülü'nü, 16 Nisan 2012 tarihinde, California Huntington Beach'te bulunan Operasyonel Araştırma ve Yönetim Bilimleri Enstitüsü'nde aldı. Franz Edelman yarışması, kâr amaçlı ve kâr amacı gütmeyen sektörlerdeki önemli yenilikçi operasyonel araştırma örneklerini ödüllendiriyor. TNT Express ise operasyonel araştırmaları, taşıma ağını analiz etmek ve geliştirmek için kullandı. Bu sayede daha verimli ve daha kısa taşıma rotaları oluşturan TNT, bu proje ile 2012 Franz Edelman Ödülü'nün sahibi oldu. "TNT operasyonlarının ne kadar kapsamlı ve verimli olduğunu bir kez daha kanıtlayan bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz" diyen TNT Express Global Ağ ve Operasyonlardan Sorumlu Müdürü Chris Goossens, sözlerine şöyle devam etti: "Operasyon araştırmalarından faydalanmak hem TNT'nin maliyetleri düşürmesine ve hizmet kalitesini artırmasına hem de yöneticilerin yetkinliklerini geliştirmesine büyük katkı sağladı." TNT Ekspres italya'daki yerel taşıma ağını optimize etmek amacıyla 2005 yılında istatistiksel analiz ve modelleme gibi matematiksel teknikler kullanmaya başlamıştı, GO Akademisi olarak adlandırılan kurumda, 2008 yılından beri 150'den fazla TNT yöneticisine eğitim verildi.

CEVA, GEBZE'DE TRANSFER ÜSSÜ KURDU
DÜNYANIN ÖNDE
gelen global tedarik zinciri yönetimi şirketlerinden CEVA, Gebze'de 10 bin metrekare büyüklüğünde transfer merkezi açtı. CEVA Lojistik Gebze Transfer Merkezi'nde aynı anda onlarca araca yükleme ve boşaltım yapılabilecek. 350 kişinin çalıştığı, özel BT altyapısı ile donatılan merkezle tüm transfer trafiği daha iyi yönetilirken, tedarik zincirinde sistem hızlandırılarak daha etkin işletim sağlanacak. Türkiye'nin ilk ve tek "kontrol merkezi" de CEVA Lojistik tarafından İstanbul merkez ofiste açıldı. Kontrol merkezi sayesinde Türkiye'ye yayılan günlük binlerce kargo ve büyük lojistik taşımacılık hizmetleri tek bir merkezi noktadan kontrol edilebilecek. Kontrol merkezine bağlı tüm bölgelerde yer alan 1.600 kamera ile 15 kişilik uzman ekip tarafından 20 ekran üzerinden 7/24 sürekli gözlem yapılabiliyor. Bu merkez, bir taraftan müşterilere üst düzey hizmet sunulmasına yardımcı olurken diğer yandan maliyet optimizasyonu kapasitesinin artırılmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz