19 bin konutta kampanya var

Konut satışlarını ciddi biçimde artıran kampanyalar, yüzde 1 peşinat ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunanlar arasından çıkıyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
19 bin konutta kampanya var


Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, bir diğer kampanyalarında ise yüzde 1 peşinat ödeyenlerin dilerlerse taksit ödemelerine bir yıl sonra başlayabildikleri-ni belirtiyor. Kabadayı, “Projelerimizde tüketicilerimize birden fazla ödeme seçeneği sunduk. Bunlar içinde en fazla ilgiyi müşterilerin yüzde 1 peşinat ödediği kampanya çekti” diyor. İstanbul Sancaktepe’de 499 daire ve 110 tane rezidanstan oluşan Rings İstanbul projesini inşa eden Selin Yapı’da da yüzde 1 peşinat uygulaması bulunuyor. Yüzde 1 peşinat ödeyenler 3 ay sonra yüzde 14’lük ara ödeme yapıyor. Selin Yapı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ataç, “Daire tutarının yüzde 55’lik kısmına cazip oranlarla kredi kullandırıyoruz. Kalan yüzde 30’luk kısmını ise 24 ay sonra ödeme imkanı sunuyoruz” diye konuşuyor.

ÖNCE OTUR SONRA ÖDE
Konut sektöründe en fazla talep gören ve satışları artıran kampanyalardan biri de daireyi satın alıp oturmaya başladıktan sonra taksitleri ödemek. Kira öder gibi ev sahibi olma imkanı veren bu kampanyalar, satışlara ciddi ivme kazandırıyor.

Sinpaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu, oturmaya başlandığında ödeme yapma avantajı sağlayan kampanyaları sayesinde Sancaktepe’deki Liva Turkuaz projesinde bir ay gibi çok kısa bir sürede 80 adet konut satışını gerçekleştirdiklerini söylüyor.

Büyükçekmece’de Toskana Evleri projesini hayata geçiren Emaar da projeden villa alan müşterilerine oturarak taksit ödeme avantajı sunuyor. Emaar Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, “Toskana Vadisi projemizde, konutlarımızı kiralayarak deneyimlemek isteyen müşterilerimize, oturdukları konutları satın almak istediklerinde avantajlı çözümler sunuyoruz” diyor.

Ispartakule’de 500 konuttan oluşan Stüdyo24 projesini gerçekleştiren Cathay ileri Projeler’in yönetimkurulu başkanı Ahmethan Yılmaz da satın alınan dairenin peşinatının 1 yıl sonraki teslimde ödenmesini sağlayan kampanyalara ilginin yüksek olduğunu söylüyor. Yılmaz, “Satış grafiğimiz, sadece bu kampanyamızla projenin neredeyse tamamını sahipleri ile buluşturacak gibi görünüyor” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz