"2014'te 3 milyar TL yatırım yapacağız"

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’la sektörü ve yeni projelerini konuştuk.

23 AĞUSTOS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
2014'te 3 milyar TL yatırım yapacağız
Dap Yapı, bu yıl Çağlayan, Kartal, Taksim ve Maltepe’de 7 yeni projeye başlayacak. 7 yeni proje için 3 milyar TL yatırım yapacaklarını söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Maltepe-Kartal bölgesinde 20 kuleye ulaşacağız” diyor ve ekliyor: “Hedefimiz yurtdışında önünden geçerken durup seyrettiğimiz binaların benzerlerini ülkemizde hayata geçirmek.”

Ziya Yılmaz, Dap Yapı’nın yönetim kurulu başkanı. 40 yaşında ve aslen Trabzonlu. Ortaokul yıllarından itibaren inşaat sektörünün içinde. Ancak herkes onu daha çok Kartal-Maltepe aksında gerçekleştirdiği orijinal mimari tasarıma sahip kuleleriyle tanıyor.

1990’lı yılların başında Kağıthane’deki Şelale Evleri’yle markalı konut pazarına giren daha sonra da Ümraniye ve Dragos’taki Space, Village, Premium ve Crown ile yükselişini sürdüren Yılmaz, “Maltepe’de Dragos Royal Towers’ı hayata geçirdiğimizde artık tanınan bir marka olduk” diyor.

Yılmaz, bugün de Kartal-Maltepe aksında Dap Royal Çenter, Dap Burgu, Dap Dalga, Dap Tango, Dap Vazo, Kağıthane’deyse Z Ofis, Bumerang ve I Ofis projeleriyle hızla büyümeye devam ettiklerini söylüyor. Yılmaz, başarılarını ise kriz döneminde mevcut projeleri ertelemeyip yatırımlara devam etmelerine bağlıyor.

Bu yıl da 7 yeni projeye başlayacaklarını belirtiyor ve “Bu yıl, Avrupa yakasında Taksim ve Çağlayan’da, Asya yakasında ise Kartal-Maltepe bölgesinde hayata geçireceğimiz projelerimizin toplam hacmi 3 milyar TL’yi bulacak” diye konuşuyor. Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz’la sektörü ve yeni projelerini konuştuk:

Dap Yapı ne zaman ve nasıl kuruldu?
1974 Trabzon doğumluyum. Karadenizliyim ama sanılanın aksine babadan kalma bir işi devralmadım. Babam taş ocağı işletmeciliği yapıyordu. Bu nedenle inşaat sektörünün içindeydim. Üniversitede halkla ilişkiler okuduktan sonra 17 yıl önce Dap Yapı’yı kurdum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz