İlkler kazandırdı

Nef’in diğer farklarını ve son dönemde yakaladığı başarının sırrını Erden Timur’dan dinledik. İşte sizler için önemli bulduğumuz birkaç satırbaşı...

4 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İlkler kazandırdı
Erden Timur, genç bir işadamı. Timur Holding’in 3’üncü kuşak temsilcisi. Onu bu sayfalara taşıyan özelliği ise son dönemde pek çok ilke imza atarak ortaya çıkardığı Nef markası... Aslında Nef, Erden Timur’un 22 yaşında yurtdışından gelip pratikte başına geçtiği Timur Gayrimenkul’ün yarattığı bir marka.

Pratikte dememizin nedeni ise halen Timur Gayrimenkul’ün yönetim kurulu başkanının Musa Timur olması. Ancak şirketin son 10 yıldaki gidişatından ve yarattığı ilklerden Erden Timur ve ekibinin imzası var.

Nef’in gayrimenkul sektöründe ilk kez endüstriyel tasarım yapmış olması, en önemli ilklerinden biri... Yine sektörde bir ilk olarak dünyanın önde gelen tasarımcıları Nef’in projelerindeki her türlü detayı tasarlıyor.

Patentli ürünlere sahip olan Nef’in standartlara önem verip 7 seri çıkarması da dikkat çekici... Bu özellikleriyle de Nef, Erden Timur’un deyimiyle en hızlı satış yapan gayrimenkul markası haline gelmiş durumda. Nef’in diğer farklarını ve son dönemde yakaladığı başarının sırrını Timur’dan dinledim. İşte sizler için önemli bulduğum birkaç satırbaşı...

BİR AMAÇ OLMALI
“Biz bu işe girerken dünyada neler yapılmıyor, onlara bakarak yola çıktık. Bu işte uluslararası bir marka olmadığını gördük. Gayri-menkulde tasarımın kullanılmadığını anladık. Aslında binaların sadece cephe ve lobisi tasarlanıyordu.

Başlarda, ‘Acaba tüketici mi marka ve tasarım istemiyor’ diye düşündük. Ancak aynı tüketici, küçük bir hesap makinesi alırken bile tasarıma önem veriyor. En küçük bir üründe bile markayı tercih ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz