Nish Adalar bölgeye değer kattı

Özyazıcı İnşaat, konut sektöründeki önemli şirketlerden.

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Nish Adalar bölgeye değer kattı


Nish Adalar'ın özelliği ne?

- Nish Adalar'nın en büyük özelliği çok kafa karıştıran bir proje olmaması. Konut tiplerimiz çok standart ve belirli. Yüzlerce alternatif ve farklı seçenekler yok. 1+1'den başlayıp 4+1'e kadar dağılan daire tiplerimiz var. Mesela, sadece 1 tane 1+1 tipimiz var ve o da 83 metrekare. 2 değişik tipte 2+1'imiz, 2 tip 3+1'imiz ve tek tip 4+1'imiz var. Toplamda 6 tip dairemiz var yani. Mimarımızla birlikte yaptığımız çalışmanın neticesinde böyle olmasına karar verdik. Buranın arsası 202 bin metrekare tutuyor. Konut oturum alanı ise 50 bin metrekare civarında. Diğer kalan 150 bin metrekaresi buranın yeşil alan olarak ayrıldı. Çok yoğun bir yerleşim yok. Bina araları çok açık ve ferah, bitişik nizam değil. Daire tiplerimizin tama mı ön cephelere yerleştirildi. Bütün daireler aynı konfora ve aynı cepheye sahip. Bunun en büyük özelliği istanbul Anadolu yakasında konum olarak bir alternatifi olmaması. Şehirdeki merkezlere çok yakınız. 2,5-3 kilometrede direkt sahile inebiliyorsunuz. E-5'e çok yakınız, hemen önümüzde TEM otobanı bağlantısı hazırlanıyor. Geniş ve ferah daireler yapıyoruz. Bizim 3+1 dairelerimizin biri brüt 140 metrekare, öbürü 195 metrekaredir. Nish Adalar'daki dairelerin tavan yüksekliği 2,80. Genelde projelerde bu rakam 2,40-2,50'dir. Nitelikli bir konut projesinin gerektirdiği tüm sosyal donanım ve imkanlara sahiptir Nish Adalar. En büyük özelliklerinden biri de havaalanına çok yakın olması.

Metrekare fiyatları nedir?
- 2009 yılı aralık ayında lansman yapıldığında bin 800- bin 900 TL'ydi. Satışı devam eden evlerimiz ise metrekare fiyatı 2 bin 200 TL'den alıcı buluyor. Yani prim de yaptı. Fiyatlar bölgeye göre çok makul bir seviyede. Lüks konut kategorisinde olan projemiz henüz değerini bulmadı. Bu proje yatırımcıya da hitap ediyor. Adalar ve Marmara Denizi manzaralı olması Nish Adalar'a değer katıyor.

Projenize gösterilen ilgi nasıl?

- Talep bizim için doyurucu. Biz hedeflerimize ulaştık, hatta önüne geçtik. Bunu sadece satış anlamında değil, inşaat kalitesi, teknik başarı anlamında da söylüyorum. Ama bu bizi şımartmıyor. Projemiz 450 bin TL ve biraz yukarısına 198 metrekare büyüklüğünde ev sahip olabilme imkanı var. 2+1 dairelerimiz 260-270 bin lira. Bana göre, bunlar alıcı açısından son derece iyi rakamlar. Çünkü, burası Ataşehir'in bir alternatifi olarak yükseliyor.
İlk olarak birinci etabın 840 konutunu satışa çıkardık. Üç ay gibi kısa sürede bunun yüzde 50'sini sattık. 6 ay sonra ikinci bir lansmanla ikinci etabın satışını duyurduk. Satıştaki konut sayımızı 800 civarında tuttuk. Şu an net olarak bin 200 konutun satışı ve sözleşmesi tamamlandı.

Ticari alanların satışları nasıl gidiyor?

Proje kapsamında 17 tane ticari alan var. Bunlar 30-40 metrekareden başlayıp 130-140 metrekareye kadar değişen dükkanlardan oluşuyor. Buradaki ticari alanların da eş zamanlı olarak satışlarına başladık. Bir kısmının anlaşmalarını tamamladık; satışlarını gerçekleştirdik. Kuaför, eczane hatta fast food gibi gruplar satın alımlarını bitirdiler ve teslimatı bekliyorlar. Nish Adalar'da oturum başladığında hizmetler de hazır olacak.

Projeyi farklı kılan özellikleri neler?
Nish Adalar, nitelikli bir konut projesinde olması gereken tüm özelliklere sahip. Kapalı ve açık yüzme havuzları, spor salonu, sauna, Türk hamamı ve diğer özelliklerimiz mevcut. Her bloğun arkasında kapalı otopark var. Arazimiz kodlu olduğu için otoparkın binaların arkasına yapılmasına olanak veriyor. Otoparkın üstü de binanın genel dolaşım alanı olarak işlev görüyor. Kod farkı bize altlardaki dairelerin bile manzara görür olmasını sağladı. Burada kod, 160-170 metre deniz seviyesinden başlıyor 260 metreye kadar çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz