Nish Adalar bölgeye değer kattı

Özyazıcı İnşaat, konut sektöründeki önemli şirketlerden.

1.10.2011 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Nish Adalar bölgeye değer kattı

Kiptaş ile birlikte yaptığı projelerin sonuncusu olan Nish Adalar, Süreyyapaşa bölgesine değer katıyor. Orta ve yüksek gelir grubuna hitap eden 2 bin 200 konutluk projedeki evler, 2012 yılı haziran ayında teslim edilmeye başlanacak. Maltepe Süreyyapaşa'da bir dönüşüm yaşanıyor. Birbiri ardına gerçekleşen projeler, bölgede 20 bin kişiye yaşam alanı yaratacak. Bölgenin en büyük projelerden biri olan Nish Adalar, toplam 2 bin 200 konuta sahip 61 bloktan oluşuyor. Kot farkının çok olduğu arazi biçimi sayesinde dairelerin tümü Marmara Denizi ve Adalar manzarasına hakim. Özyazıcı inşaat tarafından gerçekleştirilen Nish Adalar, Haziran 2012'de sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Müşterilerin kafasını karıştırmamak için farklı konut tiplerinin sayısını düşük tuttuklarını söyleyen Özyazıcı inşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özyazıcı, "Her konut tipinden en fazla 2 seçeneğimiz var. Biz projedeki konutların ferah ve yaşanılır olmasını hedefledik" diye konuşuyor. Hakan Özyazıcı dergimizin sorularını yanıtladı:

Özyazıcı İnşaat'tan biraz söz eder misiniz?
Şirketimiz 1987 yılında ağabeylerim Ahmet ve Recep Özyazıcı tarafından kuruldu. Ben daha sonra yönetim kuruluna dahil oldum. Satış ve pazarlama koordinasyonunu ben üstlendim. Kurulduğumuz yıllarda elektrik taahhüt işleri yapıyorduk. Bugüne kadar 2 bine yakın trafo yaptık. Yurtdışında da işler yaptık. 1997 yılında inşaat sektörüne girdik. ilk inşaatımız Kiptaş ile birlikte Ünalan tarafında yaptığımız 3 blokluk bir işti. Daha sonra Başakşehir'de 5 blok yaptık. Büyük bir hastane inşaatından sonra yine Başakşehir'de 210 konutluk yaptık. Halkalı'da TOKI ile hisse paylaşımlı Ihlamur Evleri projemiz oldu. 8 bloktan oluşan 360 konutluk bu butik proje çok başarılı oldu.Silivri'de 748 dairelik bir sosyal konut projesini başarıyla bitirdik. 878 konutluk Adatepe Sitesi
Maltepe'deki ilk işimiz oldu. Prensibimiz müşterilerimizle sürekli yüz yüze olmak, yaptığımız eski işleri bile kontrol etmektir. Bence bu çok önemli bir nokta.

Nish Adalar projesinin genel özellikleri nedir?

Kiptaş Grup ile hasılat paylaşımı olarak yaptığımız Nish Adalar, toplam 61 blok, ticaret alanı ve bir rezi-danstan oluşan bölgenin en büyük ve özel projelerinden biri. Nish Adalar, kendi içerisinde 3 etaptan oluşuyor ve tümünün imalatını aynı anda gerçekleştiriyoruz; fakat teslimatı etap etap yapacağız. Nish Adalar 202 bin metrekare alan içinde 2 bin 200 konuttan oluşuyor. 2012'nin haziran ayında teslimata başlıyoruz. 16 ve 12 katlı iki farklı blok tipimiz var. Her türlü kitleye hitap edebilen bir proje olduğunu düşünüyoruz. Kiptaş'ın bölgede 500 bin metrekarelik bir alanı vardı. Bu alanda 5 etap halinde proje geliştirdi. ilk üçü bitti, şu an 4. etap olan Nish Adalar projesi hayata geçiyor. Daha önce burada yine Kiptaş ile 800 civarında konuttan oluşan Adatepe'yi yaptık. Yani 2007 yılından bu yana biz bu bölgedeyiz. Araziyi ve bölgeyi çok iyi biliyoruz. Şu anda yaşamın başladığı Adatepe, bölgenin ilk gelişen projesiydi. Bütün projeler sona erdiğinde kaba bir hesapla 20 bin kişilik bir yaşam alanı oluşmuş olacak ki bu da büyük bir rakam.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz