"Bireyin tüketimine odaklı yapıya geçiliyor"

Uygar Yörük, bir taraftan büyük enerji ithalatçısı ülkelerin ihracatçı konumuna geçtiğinin, diğer yandan büyük enerji ihracatçısı ülkelerin talep büyümesinin merkezi haline geldiğinin altını çiziyor.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Bireyin tüketimine odaklı yapıya geçiliyor
Enerji ve doğal kaynaklar sektöründe stratejiden operasyona kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan deloıtte, sektörle ilgili raporlarıyla da dikkat çekiyor. Deloıtte türkiye enerji, doğal kaynaklar ve inşaat endüstrisi ortağı uygar yörük, sektörle ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarının altını çiziyor. Enerjide artık bireyin tüketimine odaklı bir yapıya geçildiğini kaydeden yörük, yenilenebilir enerjinin yanı sıra kömür, doğalgaz ve petrol gibi konvansiyonel temiz enerji olarak kullanılabilenler ve teknolojiden yararlanmasını iyi bilen ülkeler ve şirketlerin ‘yeni büyük oyun’un kazananları olacağını kaydediyor.

nerji sektöründe tüm kurallar yeniden yazılıyor. Sektörde tarihsel dönemlerden geçildiğini belirten Deloitte Türkiye Enerji, Doğal Kaynaklar ve İnşaat Endüstrisi Ortağı Uygar Yörük, bir taraftan büyük enerji ithalatçısı ülkelerin ihracatçı konumuna geçtiğinin, diğer yandan büyük enerji ihracatçısı ülkelerin talep büyümesinin merkezi haline geldiğinin altını çiziyor. Yörük, global gelişmelerin önümüzdeki yıllarda talep büyümesinin ABD, Avrupa gibi gelişmiş ekonomilerden değil Çin, Hindistan, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerden geleceğini gösterdiğine de dikkat çekiyor.

Enerji sektörüne yönelik ne tür çalışmalarız var?

Deloitte Danışmanlık olarak enerji ve doğal kaynaklar sektöründe açık ara lider konumdayız. Kamu ve özel sektörden oluşan müşterilerimize stratejiden operasyonlara kadar geniş bir yelpazede hizmet sunuyoruz. Bu hizmetleri sunarken, Deloitte’un uluslararası araçlarının yanı sıra, Türkiye’ye özel geliştirilmiş olan analitik ve finansal modelleme araçlarımızdan yararlanıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını çok önceden görerek, Türkiye’ye özel, vizyoner ve inovatif yaklaşımlar geliştiriyor ve hep sektörün bir adım önünde gitmeyi başarıyoruz.

Bunu yaparken lokal ya da uluslararası birçok işbirliği geliştirdik ve çok özelleşmiş alanlarda iş ortaklarımız ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunma hedefi ile ilerliyoruz. Deloitte’un enerji sektörüne yönelik çalışmaları müşterilerine hizmet sunmanın çok ötesine geçiyor. Her sene enerji sektöründeki birçok kongre, konferans ve benzeri toplantılara katılım sağlayarak çeşitli analizlerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz