"Elektrik satışında 25 bin aboneye ulaşacağız"

İpragaz Genel Müdürü Selim Şiper, 2013 yılı gibi 2014’ün de çok kolay bir yıl olmayacağını belirtirken, İpragaz olarak büyümelerinin hız kesmeyeceğine vurgu yapıyor.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Elektrik satışında 25 bin aboneye ulaşacağız
Kurulduğu 1961 yılından bugüne müşterileri için bir güven markası olan ipragaz, zor geçen 2013 yılının ardından yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Tüp ve dökme lpg pazarının daralmasıyla birlikte otogaz, elektrik ve doğalgaz segmentlerine yaptığı yatırımlarla sektöründe farklılaşan şirket, elektrik satışında iki yıl içinde 25 bin aboneye ulaşmayı hedeflerken, 2014’te de 50 yeni akaryakıt istasyonu açmayı planlıyor.

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 2012 yılında 7 sıra yükselerek 20’nci sıraya oturan İpragaz, son dönemde tüplü ve dökme LPG pazarının daralmasıyla birlikte enerji portföyünü çeşitlendirdi. Son dönemde özellikle enerji, doğalgaz ve otogaz segmentlerindeki yatırımlarıyla dikkat çeken şirket, 2013 yılında LPG pazarındaki daralmaya rağmen büyümeye devam ediyor.

52 yıllık serüveninde oluşturduğu markalarla müşterilerinde güven oluşturan İpragaz, elektrik satışı ve otogazda 2014 ve sonrasında etkisini artırmak için kolları sıvadı. İpragaz Genel Müdürü Selim Şiper, 2013 yılı gibi 2014’ün de çok kolay bir yıl olmayacağını belirtirken, İpragaz olarak büyümelerinin hız kesmeyeceğine vurgu yapıyor. Şiper, sorularımızı şöyle yanıtlıyor:

2013, sektörünüz adına nasıl bir yıl oldu?
Çok keyifli bir yıl geçirdiğimizi söyleyemeyeceğim. Türkiye’nin geçtiği süreçleri bir kenara koyarsak, bizim esas alanımız olan tüplü ve dökme LPG segmentinin daralması devam etti. İşin ne yazık ki kötü tarafı, genel enerji politikalarında bu alana şans tanınmıyor oluşu.

Geleceğe de bu yüzden dökme ve tüplü segmentinde çok parlak bakamıyoruz. Çünkü, bu alanda bizi tatmin edecek bir politika şu an için mevcut değil. Sektörün diğer oyuncularının da çok sevdiği bir yıl olmadı; 2013’te yüzde 7’lik bir daralma yaşandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz