"Kimyayla sürdürülebilir gelecek"

Basf, “sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma” misyonu doğrultusunda enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konularına hassasiyetle yaklaşıyor.

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Kimyayla sürdürülebilir gelecek
Sürdürülebilir gelişimin ancak ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluklar bütününün hayata geçirilmesiyle sağlanabileceğini savunan, dünyanın önde gelen kimya şirketi Basf, “sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma” misyonu doğrultusunda enerji verimliliği ve doğal kaynakların korunması konularına hassasiyetle yaklaşıyor.

Türkiye’nin hızla büyüyen ekonomisi, Türkiye’ye yatırım yapan ve burada üretim tesisleri bulunan şirketleri daha fazla yatırım yapma konusunda cesaretlendiriyor. Gün geçtikçe büyüyen ve gelişen endüstriyel tesisler, verimli enerji kullanımının günümüzde bir zorunluluk haline geldiğini kabul etmiş ve iş süreçlerini buna göre düzenlemiş bulunuyor.

Dünyanın önde gelen kimya şirketi BASF de enerji verimliliği alanındaki öncü kimliğini güçlendirecek çalışmalara imza atıyor ve bu alanda her geçen gün değişen şartlara adapte olabilmek adına, teknolojiden faydalanarak verimliliğe katkı sağlamaya devam ediyor.

YEŞİL BİNALAR ÜTOPYA DEĞİL
Almanya, İngiltere, Polonya, Macaristan, İtalya, Fransa, Çin, Kore gibi ülkelerde düşük enerji tüketen binaların yapımına katkı sağlayan BASF, ev sahiplerini, mimarları ve mühendisleri de sürdürülebilir bir gelecek için çaba göstermeye teşvik ediyor. Dünya genelinde enerji tasarrufu sağlayan binaların yaygınlaştırılmasına yönelik eğilim gün geçtikçe artarken, BASF bunun maddi olarak ulaşılabilir olduğunu ortaya koyan projelere imza atıyor.

Türkiye’de LEED sertifikalı binalarıyla yeşil bina konseptinin öncülerinden olan BASF, yapı sektörünün önde gelen hammadde, sistem ve çözüm sağlayıcısı olarak yapım esnasında kullanılan kaynakların miktarını ve dolayısıyla enerji tüketimini azaltan ve yaşam konforuna daha fazla katkıda bulunan çözümler geliştiriyor.

BASF’ın ikisi Türkiye’de bulunan LEED sertifikalı yeşil binaları, güneş ışığından maksimum düzeyde faydalanılmasını sağlamaları ve yalıtımlarıyla enerji kaybını önlemeleri açısından akılcı bir sürdürülebilirlik modeli olarak dikkat çekiyor. Bu binalar yine doğal bir kaynak olarak niteleyebileceğimiz yağmur suyunu tekrar kullanım için depolayan akıllı sistemlere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz