Sadakat için itici güç oluşturuyor

Shell&Turcas Petrol’ün CEO’su ve Prakende Genel Müdürü Jacek Dzıembaj, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sadakat için itici güç oluşturuyor
Ödüllerin, başarıları devamlı kılmak ve tüketicilerin sadakatini korumak için itici güç oluşturduğuna dikkat çeken Shell&Turcas Petrol’ün CEO’su ve Prakende Genel Müdürü Jacek Dzıembaj, “gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ödüllendirilmesi, güçlü bir motivasyon kaynağı oluşturuyor” diyor. Aldıkları ödülleri başarılarının karşılığı olduğu kadar “geleceğin yol haritası olarak” da gördüklerini anlatan yönetici, “standartlarımızı daha da yükseltmek için ders çıkarıyoruz” diye ekliyor. Akaryakıt sektörünün köklü ve öncü şirketlerinden Shell&Turcas Petrol’ün CEO’su ve perakende genel müdürü Jacek Dziembaj, 90’ıncı yılına girdikleri Türkiye’deki faaliyetlerinde, sürdürülebilir iş yapma yaklaşımını benimsediklerinin altını çiziyor. Türkiye’nin en büyük şirketleri listesinin üst sıralarında olan Shell&Turcas, aynı zamanda ülkenin en büyük ihracatçılarından biri. 2010 yılında AON Hewitt’in araştırmasına göre Türkiye’nin en iyi 5 işvereni arasında yer alan Shell&Turcas, Capital’in yürüttüğü anket sonuçlarına göre de son 10 yıldır üst üste sektörün en beğenilen şirketi seçildi. Çevresel, kültürel ve toplumsal açıdan değer yaratmaya dikkat ettiklerini ifade eden Dziembaj, aldıkları ödüllerin başarılarının karşılığı olduğu kadar geleceğin yol haritası olarak da gördüklerini söylüyor. Jacek Dziembaj, bu konudaki görüşlerini Capital Awards’a şöyle anlattı:

Türkiye’de en uzun zamandır faaliyet gösteren uluslararası şirketlerden birisiniz. Hangi ödülleri aldınız? Aldığınız ödüller çalışmalarınızı destekliyor mu?
Bu yıl Türkiye’deki faaliyetlerimizin 90’ıncı yılına giriyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana önceliğimiz, kaliteli ürün ve hizmetler sunarak müşterilerimizi memnun etmek. Buna yönelik çalışmalarımızı da sürdürülebilir gelişme prensiplerimiz doğrultusunda yürütüyoruz. Sektörün gelişmesine ve ekonomiye katkı sağlamanın yanı sıra sosyal, kültürel ve çevresel fayda sağlayan çalışmalarımızla da Türkiye için değer yaratıyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizin sonucunda da birçok saygın ödüle layık görüldük. Bunlarla birlikte tüm dünyada en iyi Shell istasyonlarını belirlemek amacıyla düzenlenen “Farkı Yaratan İnsandır” programında, 3 yıldır üst üste zirvede yer almamızı da müşteri memnuniyeti çalışmalarımızın bir ödülü olarak görüyoruz. Program kapsamında 2012 yılında Antalya Uncalı istasyonu, 65 ülkedeki 16 bin istasyon arasından “dünya birincisi” seçildi. 2011 yılında Batman istasyonu Avrupa birincisi, 2010 yılında ise Kayseri Sompet istasyonu dünya birincisi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz