Siber saldırı mı yapıldı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisiyle ilgili açıklama yaptı.

31 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Siber saldırı mı yapıldı?
Türkiye'nin büyük bir kısmını etkileyen elektrik kesintisine ilişkin bir açıklama da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi. Gazetecilere açıklama yapan Yıldız'a Başbakan Davutoğlu'nun "Terör dahil her ihtimal araştırılıyor" açıklaması soruldu.

DAVUTOĞLU'NUN ELEKTRİK KESİNTİSİ AÇIKLAMASI! TIKLAYIN!

'TAKİP EDİYORUZ'

Davutoğlu'nun açıklamayı bir soru üzerine yaptığını belirten Yıldız, "Bir soru üzerine sayın başbakanımız bu cevabı vermiş bulunuyor. Bu az mı çok mu ihtimal bunu söyleyemem? Siber saldırı mı var? Bunların her birini anlık takip ediyoruz" diye konuştu.

'BÜYÜK BİR KESİME ELEKTRİK GİDİYOR'
Şu anda aslolan istemediğimiz durumdan hızlıca kurtulmak. Sebebi ile ilgili açıklama yapmak şu anda doğru olmaz" diye konuştu.

Şu anda Ankara'da TBMM'de dahil olmak üzere büyük bir kesime elektrik verilmeye başlandığını belirten Yıldız, "Farklı sebepleri olabilir. Bizmi için önemli olan şebekeyi ayağa kaldırmak ve bütün illerimize elektrik vermek" ifadesini kullandı.  Yıldız, arızanın meydana geldiği saat olarak açıklanan 10.36'nın arzın fazla talebin az olduğu bir dönem olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: "Enerji yetersizliği söz konusu değil. İletim hatlarından kaynaklanıyor olabilir. Nedenini arkadaşlarımla sıcağı sıcağına takip ediyorum. Bu kadar geniş bir alanda bir kesinti yaşanmamıştı. Çok uzun sürmemesini temenni ediyorum."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz