Tüketicileri "ucuzelektirikistiyorum.com"a bekliyo

"Önümüzdeki dönemde serbest tüketicilerin özel sektörden elektrik talebinin artacak"

1.01.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Tüketicileri "ucuzelektirikistiyorum.com"a bekliyo
Toplam 1,5 milyar kilovat saat üretim kapasitesiyle sektörün önemli oyuncularından olan AGE Enerji, farklı satış kanalları ile tüketiciye ulaşarak elektrik ticaretine ağırlık veriyor. Önümüzdeki dönemde serbest tüketicilerin özel sektörden elektrik talebinin artacağını söyleyen AGE Enerji Ticareti CEO’su ve AGE Grup Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Önen, sektörde acilen hayata geçirilmesi gereken en önemli konunun “enerji borsası” olduğunu söylüyor. Önen, “Enerji borsası ile piyasada belli bir fiyat istikrarının sağlanması ve bununla birlikte piyasanın daha dengeli ve öngörülebilir bir yapıya ulaşması sağlanacaktır” diyor.

Önen’in AGE Grubu ve enerjideki hedeflerine ilişkin sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle: AGE olarak ne zamandır sektördesiniz?
AGE Grubu taahhüt sektöründe 40 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü gruplarından biri. 1993 yılında FETAŞ Fethiye Enerji ve Ticaret A.Ş.’nin kurulmasıyla enerji sektörüne yatırımcı olarak adım attık. 20 yıldır enerji sektöründe AGE Enerji markasıyla yatırım, EPC müteahhitlik, tesis işletmesi ve enerji ticareti alanlarında faaliyet gösteriyoruz.

Üretim kapasiteniz nedir?

Halihazırda faaliyet göstermekte olan 5 adet HES’imiz var. 2013 yılı başı itibarıyla devreye alacağımız Denizli’nin Sarayköy ilçesinde 205 MW Kurulu güce ve 1 milyar 400 milyon kilovat saat enerji üretimine sahip doğalgaz yakıtlı kombine çevrim elektrik santralimizle birlikte yıllık üretim kapasitemiz 1,5 milyar kilovat saat üzerine çıkacak. Enerji, ülkelerin tüm stratejik karar alma süreçlerini ve uluslararası arenadaki konumlanmalarını etkileyecek sektörlerden biri... Türkiye’nin mevcuttaki büyüme hızı ve gelişim dinamiği göz önünde bulundurulduğunda da aynı şekilde altyapı yatırımlarının çok önemli bir parçası olan enerji sektörünün kilit konumda olduğu açıkça görülüyor. AGE olarak enerji sektöründeki bu yatırım ihtiyacını karşılamak ve bir o kadar önemli olduğuna inandığımız enerjinin verimli üretimi ve tüketimi konusunda ülkemizin gelişimine değer katmak her zaman sektördeki faaliyetlerimizin temel odağı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz