"Yenilenebilir enerji yatırımlarında örnek olacağız"

Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Faruk Özgül, enerji alanındaki diğer proje ve faaliyetlerini anlattı...

25 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Yenilenebilir enerji yatırımlarında örnek olacağız
Enerji ve enerji türevli konularda faaliyet gösteren özgül group, son dönemdeki yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. 5 bin MW kurulu gücündeki portföyüyle dünyanın en büyük yenilenebilir iş geliştirme projelerinden birini gerçekleştiren grup, Borusan EnBW, Sancak Enerji, Konya Şeker gibi pek çok şirkete proje geliştiriyor. Şirketin son yatırımları da özellikle yenilenebilir enerji alanında yoğunlaşıyor.

Enerji sektöründe yatırımcı kimliğinin yanında proje yönetimi ve iş geliştirme alanlarında anahtar teslim hizmetler sunan Özgül Group, enerji sektöründe ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji alanında rüzgar ve güneş enerjisi projelerine yoğunlaşıyor. Proje geliştirme ve taahhüt faaliyetleri kapsamında bugüne kadar Borusan EnBW, Sancak Enerji, Konya Şeker, Aköz grup gibi şirketlerle çalışan ve bazılarıyla çalışmaları devam eden grup, dünyanın en büyük yenilenebilir iş geliştirme projelerinden birini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

5 bin MW gücündeki bu projenin yaklaşık 2 milyar Euro’luk yatırımını üç yıl içinde hayata geçireceklerini dile getiren Özgül Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Faruk Özgül, enerji alanındaki diğer proje ve faaliyetlerini şöyle anlatıyor:

Özgül Group ne zaman ve nasıl kuruldu? Kendinizden biraz bahsedebilir misiniz?
15 yılı aşkın bir süredir enerji sektöründe faaliyet göstermekle birlikte, büyüme kararı alınması ve mevcut şirket yapılanmasının kurulması 2007 yılında başladı. 2007 yılından itibaren ana faaliyet konumuz ağırlıklı olarak enerji ve enerji türevli konular. Bu bağlamda bir taraftan şirket kaynaklarının geliştirilmesi, diğer taraftan da kurduğumuz stratejik ortaklıklar vasıtasıyla şirket yapımız güçlendiriliyor. Grup olarak ana faaliyet alanlarımıza yoğunlaşıyoruz. Satış, aracılık ve komisyonculuk gibi işlerde yer almıyoruz.

Şu anda Türkiye’de enerji alanında gündeminizde hangi konular var?
Enerji sektöründe ağırlıklı olarak yenilenebilir enerjiye, bu alanda da özellikle rüzgar ve güneş enerjisi projelerine yoğunlaşıyoruz. Bu konularda hem iş uzmanlığımız hem de ciddi referanslarımız var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz