Bosch ödülle motive oluyor

Dünyanın önde gelen otomotiv teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları şirketi Bosch ödüllere odaklanmaya devam ediyor.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Bosch ödülle motive oluyor
Otomotiv teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları sektörünün en güçlü oyuncularından Bosch, başarılarını ödüllerle de kanıtlıyor. Bugüne kadar çeşitli kategorilerde farklı organizasyonlar tarafından ödüllere layık görüldüklerini belirten Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Teknik Genel Müdürü Dr. Andreas Wolf, kazanılan tüm ödüllerin kendileri için 3 anlamı olduğunu söylüyor. Bu anlamları da şöyle anlatıyor: "Öncelikle kazandığımız ödüllerin doğruyu, doğru yollarla yaptığımızın en büyük kanıtı olduğuna inanıyoruz. İkinci olarak bu ödüller, bizi hep daha iyi olmaya ve sürekli iyileştirme sürecini uygulama ve geliştirmeye teşvik edip, bu yolda motive ediyor. Üçüncü ve son olarak ise bizimle uzun vadeli işbirliği yapan iç ve dış paydaşlarımız için de ikna edici bir güç olma özelliği taşıyor." Şu sıralar ağırlıkları yalın yönetime ve Bosch üretim sistemi kapsamında üretimden, müşteri ve tedarikçiye kadar bu sistemin etkin şekilde uygulamasına verdiklerini anlatan Wolf, "İkisinin de şirket başarısına önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde bir ödüle aday olup olmayacağımızı elimizdeki sonuçlara göre değerlendireceğiz" diye konuşuyor.

Bosch hakkında biraz bilgi verir misiniz?

- Bosch Grubu'nun temelleri, 1886 yılında Robert Bosch tarafından kurulan 'Hassas Mekanik ve Mühendislik Atölyesi' ile atıldı. Grubumuz bugün, Robert Bosch GmbH'ı, 350'den fazla alt kuruluşunu ve 60'dan fazla ülkede bulunan yerel şirketleri içeriyor. Satış ve hizmet alanlarındaki iş ortaklarını buna dahil ettiğimizde, Bosch olarak yaklaşık 150 ülkede temsil ediliyoruz. Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet sağlayıcılarından biri olarak otomotiv ve sanayi teknolojisi, dayanıklı tüketim malları ve bina teknolojileri alanında yaklaşık 300 binden fazla çalışanımızla faaliyet gösteriyoruz ve 2011 mali yılını yaklaşık 50 milyar Euro ciroyla kapatmayı öngörüyoruz. Türkiye'de 1910 yılında bir temsilcilikle faaliyetlerine başlayan grubumuz, bugün otomotiv teknolojileri, dayanıklı tüketim malları ve bina teknolojileri ile endüstriyel teknoloji alanlarında faaliyet gösteren 6 ayrı kuruluşu kapsıyor. Bu şirketlerden biri olan Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ, otomotiv sektöründe üretim, geliştirme, satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunuyor. Şirketimizin Bursa'daki iki fabrikasında dizel komponentlerinin üretimi ve geliştirilmesinin yanı sıra benzinli püskürtme sistemleri imalatı da yapıyoruz. Otomotiv ilk donanım ve aftermarket satış ofislerimiz ise İstanbul ve Bursa'da bulunuyor. Aynı zamanda elektrikli el aletleri ve güvenlik sistemlerinin satış ve pazarlamasını da gerçekleştiriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz