"İki yeni model sadece Türkiye'de üretilecek"

Ekonomi Bakanı Zeybekci, otomotivde Türkiye'de üretim yapan markaların iki ilave modeline yönelik çalışmaları olduğunu söyledi.

11.08.2017 13:51:000
Paylaş Tweet Paylaş
"İki yeni model sadece Türkiye'de üretilecek"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Expo 2017 Astana kapsamındaki Türk Milli Günü etkinliği ve Türkiye-Kazakistan İş Forumu için ziyaret ettiği Astana'da basın mensuplarıyla sohbet etti. 

Otomotivde Türkiye'de üretim yapan firmaların iki yeni modelini sadece burada üretmeleri için teşvik verileceğini belirten Bakan Zeybekci, "Otomotiv ihracatında 7. ay sonu itibarıyla yüzde 40 artışımız var. İddialı şekilde çalışıyoruz; teşviklerimiz, desteklerimiz, en azından problem yaşanan alanların ortadan kaldırılması gibi. Otomotivde dünyada çok iddialı bir ülke olmak istiyoruz. Türkiye'ye haksızlık da yapmayalım, bunlar tesadüfi değil, özel çalışmalar yürütüyoruz. Otomotivde Türkiye'de üretim yapan markaların iki ilave modeline yönelik çalışmalarımız var. Modelleri dünyada sadece Türkiye'de üretecekler, bu konuda son noktaya geldik, sonbaharın sonuna doğru netleşir. Normal teşvik vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Bakan Zeybekci, petrokimya ve türev ürünlerine yönelik süper teşvik verilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünün de altını çizdi. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz