"Işık'tan müjdeli haber sözü!"

Sanayi Bakanı Işık, yerli otomobil konusunda yakında müjdeli haberler vereceklerini belirterek, 'Yakında somut adımlar atılacak, gayet iyi gidiyor' dedi

16 OCAK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Işık'tan müjdeli haber sözü!
Sanayi Bakanı Fikri Işık, Londra'da katıldığı televizyon programında, İngiltere ziyaretinde, Gebze'ye inşa edilen Bilişim Vadisi projesine önemli katkılar yapacak izlenimler elde ettiklerini söyledi.

İŞTE EN CÖMERT ZENGİNLER! TIKLAYIN!

CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPILDI

Türkiye'nin geliştirilmeye en fazla ihtiyaç duyduğu alanlardan birinin kamu-üniversite-sanayi işbirliği olduğunu belirten Işık, "Türkiye'de sonuç odaklı Ar-Ge ve inovasyon noktasında hala almamız gereken mesafe var. Birmingham Londra'da bu noktadaki iyi örneklerin Türkiye'de hayata geçirilmesine yönelik iki gündür ciddi bir çalışma yaptık" dedi. Işık, Bilişim Vadisi'ne İngiltere'deki bazı kuruluşların da davet edildiğini kaydederek, "Bilişim Vadisi'ni en uygun formatta oluşturup, buranın bilişim alanında Türkiye'nin en ihtiyaç duyduğu merkez olmasını planlıyoruz" diye konuştu.

'MÜJDELİ HABERLER GELECEK'
Yerli otomobil projesine de değinen Bakan Işık, sürecin iyi işlediğini bildirerek, şunları ifade etti:  "Türkiye'nin elektrikli otomobilde yerli marka oluşturması gerekiyor buna inanıyoruz. İçten yanmalı motor teknolojisinde rekabet şansı görmüyoruz ama yeni teknolojide Türkiye'nin rekabet etme şansı var. Treni kaçırmayalım diye ciddi emek harcıyoruz işler iyi gidiyor. Yakında somut adımlar atılacak, gayet iyi gidiyor, önümüzdeki süreçte müjdeli haberleri vereceğiz."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz