"Yeni ürünleri piyasaya sunacağız"

Dünya genelinde 32 milyar ciroya ulaşan şirketin Türkiye cirosu ise 100 milyon doların üzerinde...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni ürünleri piyasaya sunacağız
Türkiye için en önemli sektörlerden biri olan tarımda 175 yıllık dev bir firma olan John Deere de faaliyet gösteriyor. Dünya genelinde 32 milyar ciroya ulaşan şirketin Türkiye cirosu ise 100 milyon doların üzerinde... John Deere Makinaları Genel Müdürü Güneş Kılıç, Türkiye'de geniş bir ürün yelpazesinde hizmet verdiklerini, önümüzdeki dönemde ise yeni ürünler getireceklerini söylüyor. Bu yıl dünyada 175’inci yılını kutlayan John Deere Türkiye’de 10 yıldır faaliyet gösteriyor. Tarım makinaları alanında dünyanın en büyüğü olan firma Türkiye’ye özel önem veriyor. John Deere Makinaları Genel Müdürü Güneş Kılıç, Türk çiftçilerine çok geniş bir ürün gamı sunduklarını ve bu ürün gamını genişleteceklerini belirtiyor. Burada özellikle öne çıkan da yeni traktörler, sulama sistemleri, çim ve golf makina ve sistemleri ile Gator adıyla anılan tarım arabaları olacak. Türkiye’de yaptıkları üretim nedeniyle de gururlu olduklarını altını çizen Kılıç, traktör pazarının istikrarsızlığının kendilerini zorladığını belirtiyor. Kılıç’a göre Türkiye’de traktör pazarının yıllık 35 binler seviyesinde dengelenmesi gerekiyor.

John Deere Türkiye’de ne zamandan beri faaliyet gösteriyor?
- John Deere dünyanın en önde gelen tarım, inşaat ve ormancılık makineleri üreticisi bir firma. Bu yıl 175’inci yılını kutluyor. Türkiye’de ise 2002 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz. Sermayesinin tamamı Deere&Company’e ait olarak John Deere Makinaları Ltd. Şti. unvanı ile kuruldu.

Dünya cirosu ve satışlar içerisinde Türkiye'nin payı nedir?
- 2011 mali yılı cirosu 32 milyar doları aştı ve en değerli 100 marka içerisine girdik. Türkiye ciromuz ise 100 milyon doların üzerine çıktı. John Deere Türkiye’nin cirosu ana şirketin içinde henüz küçük bir bölümü oluşturmakla beraber çok önemli bir inisiyatifi taşıyor. Görevimiz bir yanda John Deere’in en ileri tarım uygulamalarını sağlayan makine ve bilişim teknolojilerini Türkiye’deki çiftçilerine tanıtmak ve sunmak, diğer yanda da ülkemiz tarımının gereklerine uygun, tutumlu ve küçük ölçekli tarım makinelerinin ihtiyaç ve özelliklerini şirketimiz mühendislik ve araştırma geliştirme birimlerine aktarmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz