Boyner'de hisse satışı!

Boyner Grubu, bünyesinde bulunan AY Marka Mağazacılık'ta hisse satışı için ÜNLÜ&Co'yu yetkilendirdi.

4.02.2015 10:25:400
Paylaş Tweet Paylaş
Boyner'de hisse satışı!
Boyner Grubu, bünyesindeki AY Marka Mağazacılık'ta hisse satış olanaklarını değerlendirmek üzere ÜNLÜ&Co'yu yetkilendirdi.

Konu hakkında bilgi sahibi üç kaynağın Reuters'a verdiği bilgiye göre, yetkilendirme AY Marka Mağazacılık'ta tamamı ya da bir kısmının satışı için yapıldı ancak satış oranı gelen talebe ve fiyata bağlı olarak değişebilecek.

İŞTE 2014'ÜN FARK YARATAN LİDERLERİ! TIKLAYIN!

BÜYÜK MARKALAR ÇATISI ALTINDA
AY Marka Mağazacılık altında Divarese, Network, Que, T-Box ve Fabrika markaları faaliyet gösteriyor. Bir kaynak, "AY Marka Mağazacılık'ta talep gelmesi durumunda tamamının satışı gündeme gelecek" dedi. Boyner konu hakkında yorum yapmadı.

KAÇ MAĞAZASI VAR? 
Boyner Grubu'nun internet sitesindeki 2013 sonu faaliyet raporunda yer alan bilgilere göre, AY Mağazacılık Türkiye'de 159 mağazanın yanı sıra, yurt dışında Abhazya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs, Kırgızistan, Rusya ve Suudi Arabistan'da 12 mağazası bulunuyor.

KAP'ta yer alan bilgiye göre, 23.83 milyon lira ödenmiş sermayesi bulunan AY Marka Mağazacılık, Boyner Perakende'nin BOYP yüzde 99.99 balı ortaklığı konumunda bulunuyor. Boyner Holding ise Boyner Perakende'de yüzde 79.11 hissedar konumunda.

HİSSELER PRİM YAPTI
Haberin ardından Borsa İstanbul'da Boyner Perakende hisseleri %3.37 primle; Boyner Büyük Mağazacılık hisseleri de yüzde 8.06 primle güne başladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz