2011 rekor yılı oldu

Hasan Süel, Türkiye ve dünyada telekomünikasyon sektöründe yükselen trendleri ve şirket olarak bu yönde aldıkları aksiyonları anlatıyor

1.02.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
2011 rekor yılı oldu
Vodafone 2011 yılında farklı alanda rekor gelişmelere imza attı. Şirket hem Türkiye telekom pazarının hem Vodafone Avrupa Bölgesi'nin en hızlı büyüyen operatörü oldu. "2011-2012 mali yılımızın ilk yarısını 7 rekorla amamladık" diyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, 2012'de sürdürmeyi planladıkları başarılarını şöyle anlatıyor: "Çeyrek gelirlerinde rekor seviyeye, 1,2 milyar TL'ye ulaştık. Müşteri bazında 17,8 milyon abone ve ses dışı gelirlerinde 251 milyon TL ile rekor kırdık. Data gelirleri ve mobil internet gelirlerindeyüzde 295 büyüme yakaladık. Toplam trafikte 15,9 milyar dakikayı yakaladık. Kullanıcı başına ortalama gelirde (ARPU) pazarın en yüksek seviyesine 21,5 TL'ye eriştik. EBITDA'da rekor seviyeye ulaşıp 357 milyon TL EBITDA elde ettik." Süel, Vodafone Türkiye'nin Borusan Telekom'u ve ardından Koç.net'in satın almaları sonrası Vodafone. Net ile kurumsal müşteri segmentinde yepyeni bir sayfa açtıklarını ve mobil ses, sabit ses, mobil internet ve ADSL hizmetlerini tüm iş ortaklarına tek elden sundukları 'komple iletişim çağı'nı başlattıklarını söylüyor. Süel, "Önümüzdeki günlerde, Türkiye'nin ilk operatör markalı tabletini müşterilerimizin beğenisine sunmaya hazırlanıyoruz. 'Süper İnternet' stratejimiz paralelinde, Türkiye'deki herkesin bilgiye erişimini sağlamak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz" diyor. Dünya telekom sektöründe sesten veriye doğru bir geçiş olduğunu ve bunun kişisel tarafta sosyal medya kurumsal tarafta da bulut bilişim teknolojilerini öne çıkardığına dikkat çeken Hasan Süel, "Biz de hayatımızı yeniden şekillendiren mobil teknolojilerin liderlerinden biri olarak, Vodafone Grubu'nun tecrübesini Türkiye'ye aktarmaya odaklanıyoruz. Eğitim başta olmak üzere pek çok farklı alanda gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve sağladığımız katkılarla Türkiye'nin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefliyoruz" şeklinde konuşuyor. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Türkiye ve dünyada telekomünikasyon sektöründe yükselen trendleri ve şirket olarak bu yönde aldıkları aksiyonları anlatıyor:

2011 yılı Vodafone Türkiye'nin performansını nasıl yorumluyorsunuz? Nasıl bir yıl geçirdiniz?
- Uzun dönemli müşteri memnuniyeti odaklı stratejik programımız dahilinde Türkiye'nin en çok güvenilen ve tercih edilen telekomünikasyon markası olmak üzere yürüttüğümüz çalışmalarımıza 2011 yılında da devam ettik. 2011 Vodafone Türkiye için çok başarılı bir yıl oldu. Hem Türkiye telekom pazarının hem Vodafone Avrupa Bölgesi'nin en hızlı büyüyen operatörü olduk. 2011-2012 mali yılımızın ilk yarısını 7 rekorla tamamladık. Çeyrek gelirlerinde rekor seviyeye, 1,2 milyar TL'ye ulaştık. Müşteri bazında 17,8 milyon abone ve ses dışı gelirlerinde 251 milyon TL ile rekor kırdık. Data gelirleri ve mobil internet gelirlerinde yüzde 295 büyüme yakaladık. Toplam trafikte 15,9 milyar dakikayı yakaladık. Kullanıcı başına ortalama gelirde (ARPU) pazarın en yüksek seviyesine 21,5 TL'ye eriştik. EBITDA'da rekor seviyeye ulaşıp 357 milyon TL EBITDA elde ettik. Müşteri odaklı programımızın kurumsal müşteri segmentine yönelik önemli bir hamlesi olarak 2010 yılında ülkemizin önde gelen alternatif telekomünikasyon şirketlerinden olan Borusan Telekom'u Vodafone Türkiye bünyesine katmıştık. 30 Kasım 2011'de de Türkiye'nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net'in resmi olarak aramıza katılmasıyla kurumsal müşteri segmentinde yepyeni bir sayfa açarak Vodafone Net'i hayata geçirdik. Vodafone Net'in Vodafone Türkiye'ye kattığı güçle mobil ses, sabit ses, mobil internet ve ADSL hizmetlerini tüm iş ortaklarımıza tek elden sunduğumuz 'komple iletişim çağı'nı başlatmış olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz