Apple Rusya’daki dükkânı kapattı!

Rus para birimi Ruble’deki aşırı değer kaybıyla beraber Apple, Rusya'daki online alışveriş mağazası ile ilgili flaş bir karar verdi. İşte o karar ve ayrıntıları...

17 ARALIK, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Apple Rusya’daki dükkânı kapattı!
Rus para birimi Ruble’deki aşırı değer kaybıyla beraber Apple dün gece flaş bir karar verdi. Apple’dan yapılan açıklamaya göre, Rusya’da sadece online alışveriş mağazasıyla faaliyet gösteren şirket, ülkedeki satışlarını rubledeki ‘aşırı dalgalanmadan’ ötürü geçici bir süreyle durdurma kararı aldı. Yapılan hesaplamalara göre son dönemde yaşanan Ruble’deki çılgın artış sonucunda iPhone 6 fiyatı dolar cinsinden yüzde 25 artmıştı.

İŞTE SİTEDE YER ALAN MESAJ

Teknoyo.com'un haberine göre şirket, rubledeki değer kaybına şimdiye kadar ürünlerinin fiyatını arttırarak yanıt vermeye çalışmıştı. Ancak, rubledeki düşüşün kontrol edilememesi üzerine şirketin ülkedeki satışlarını geçici olarak durdurma kararı almasına yol açtığı bildirildi. Bu durum ürün fiyatlarına yönelik inceleme sona erene kadar devam edecek. Apple ürünlerinin ülkedeki tek satış adresi olan internet sitesi store.apple.com/ru ise “Apple mağazasını sizin için güncelliyoruz. Kısa bir süre sonra tekrar faaliyete geçeceğiz” mesajı yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz