Daha iyisi için bizi yüreklendiriyor

Aldıkları tüm ödüllere büyük kıymet verdiklerinin altını çizen Keçeci, her bir ödülün şirket itibarına sağladığı katkıya da dikkat çekti.Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, sorularınımızı yanıtlıyor.

16.06.2014 20:04:110
Paylaş Tweet Paylaş
Daha iyisi için bizi yüreklendiriyor
Vodafone Türkiye, farklı alanlarda şimdiye kadar 130’un üzerinde ödül aldı. Ödüllerin başarılarını tasdik ettiğini belirten Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, alınan her bir ödülün şirketinin bütünsel başarısının ve operasyonel kusursuzluk hedefinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekiyor. Keçeci, kazandıkları ödüllerin daha iyisi için kendilerini yüreklendirdiğini söylüyor.

Vodafone, son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarının karşılığını ödüllerle de alıyor. Pek çok ödüle değer görülen şirket, “daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileri ile Türkiye’de herkese ilham vermek” misyonu ile çalışmalarını sürdürüyor.

Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Gizem Keçeci, yaptıkları çalışmaların konusunda uzman kişiler ve fikir önderleri tarafından takdir görmesinin, kurum olarak motivasyonlarını artırdığını ve daha iyisini yapmak üzere yüreklendirdiğini belirtiyor. Aldıkları tüm ödüllere büyük kıymet verdiklerinin altını çizen Keçeci, her bir ödülün şirket itibarına sağladığı katkıya da dikkat çekiyor. Keçeci, sorularımızı şöyle yanıtlıyor:

Vodafone Türkiye olarak şimdiye kadar hangi ödülleri aldınız?
Misyonumuzu, “daha iyi bir gelecek için iletişim teknolojileriyle Türkiye’de herkese ilham vermek” olarak belirledik. Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla abonelerimize mucizeleri yaşatan, kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen hizmet ve ürünlerimiz, bugüne dek global ve ulusal platformlarda pazarlama ve marka, şirket yönetimi, teknoloji, müşteri memnuniyeti, insan kaynakları, çağrı merkezi, ve sosyal sorumluluk projeleri gibi pek çok alanda 130’dan fazla ödül aldık. Mixx Awards,~

Kristal Elma, Felis Ödülleri, Doğrudan Pazarlama Ödülleri, İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri, Effie Ödülleri, TESİD Yenilikçilik Ödülü, Stevie Awards, PRNewsCSR Awards, Hermes Creative Awards, IPRA Golden World Awards ve World Communication Awards kazandığımız ödüller arasında yer alıyor.

Bununla birlikte, engelli gençlerimizi sanatla buluşturarak sosyal ve ekonomik hayata entegre etmek üzere Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında gerçekleştirdiğimiz Düşler Akademisi projemiz, Ağustos 2012’de Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde en iyi sosyal sorumluluk projesi olarak ödüllendirildi.

25 yaş altı gençlere özgürlük alanları açmayı hedeflediğimiz FreeZone markamızla Kasım 2012’deki Stevie Awards’ta Tüketici Pazarlama Kampanyası dalında birinciliği göğüsledik. FreeZone, Ekim 2012’deki Webit Awards’ta En İyi Sosyal Medya Kullanımı dalında birinciliğe hak kazandı. Sektörümüzde bir ilk olan ve bu yıl üçüncüsünü yayımlamaya hazırlandığımız

Sürdürülebilirlik Raporumuz, Eylül 2013’teki Stevie Awards’ta sektörel yayınlar kategorisinde altın dereceye kavuştu. Son olarak Şubat 2014’te Satış ve Müşteri Hizmetleri Stevie Ödülleri 2014’te aday olduğumuz 6 kategoride birden ödül aldık.

Şimdiye kadar aldığınız en anlamlı ödüller hangisi?
Çalışmalarımızın konusunda uzman kişiler ve fikir önderleri tarafından takdir görmesi, kurum olarak motivasyonumuzu artırıyor, bizi daha iyisini yapmak üzere yüreklendiriyor. Bu sebeple Vodafone Türkiye olarak bugüne kadar aldığımız ödüller arasında ayrım yapmıyoruz. Bizim için hepsi çok kıymetli.~

Bu ödüllerin sizin için anlamı nedir?
Yerel ve uluslararası platformlarda kazandığımız ödüller, başarılarımızı bizim için tasdikliyor. Vodafone Türkiye olarak hayata geçirdiğimiz tüm projelerde ilgili departmanın çalışanlarından çağrı merkezi görevlilerimize, mağaza çalışanlarımızdan tedarikçilerimize kadar dev bir ekosistemde hareket ediyoruz.

Dolayısıyla aslında almış olduğumuz her bir ödül, Vodafone Türkiye’nin bütünsel başarısının, operasyonel kusursuzluk hedefinin bir göstergesi. Kurum olarak ayrıca sektördeki farkımızı müşteri ihtiyaçlarını iyi okumak olarak görüyoruz. Kazandığımız ödüllerde bunun da etkisi olduğunu düşünüyoruz.

Sizce ödüller şirketlere ne katıyor? Tüketici tarafında önemli bir algısı var mı?
Araştırmalar gösteriyor ki ödüller, şirketlerin algısına olumlu yansırken onların itibarının artmasını da sağlıyor. Günümüz iş dünyasında, köklü kurumların itibarı, finansal veriler kadar kıymetli bir ölçüt oluşturuyor.

Türkiye’nin en çok güvenilen ve tercih edilen mobil operatör markası olma kapsamında yürüttüğümüz çal��şmalarımızla aldığımız ödüllerin, tüketici algısında olumlu etki yarattığına inanıyoruz. Nitekim Capital tarafından düzenlenen ve geçen yıl 14’üncü kez gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri” anket araştırmasında 7 kategoride birinci olduk.

Vodafone Türkiye olarak; bilgi ve teknoloji yatırımları, yeni ürün geliştirme ve yenilikçilik, uluslararası pazarlara entegrasyon, yatırımcıya değer yaratma, iş ve sosyal stratejilerde sürdürülebilir olma, ekolojik çevreye karşı duyarlı olma ve iletişim ve sosyal medya yönetimi kriterlerinde “En Beğenilen Kurum” seçildik. Birinciliklerimize ek olarak 6 kriterde de ilk 10 marka arasında yer aldık ve genel listede 5 sıra birden yükseldik. ~

İnovasyonu ilke edinen bir mobil teknoloji şirketi olarak, 7 önemli kriterde birinciliğe layık bulunmamızda, başarılı çalışmalarımız kadar geçen senelerde kazandığımız ödüllerin de etkili olduğunu düşünüyoruz.    

ŞİMDİ HEDEFTE NE VAR?
Müşterilerimize en yüksek kalitede, en iyi ürün ve servisleri sunmayı hedefleyen bir kurum olarak başvurduğumuz ödül programlarının da alanında lider kurumların yarıştığı, kamuoyu nezdinde değerli konuma sahip platformlar olmasına özen gösteriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz de yine benzer bir şekilde prestijli ödül programlarında adımızdan söz ettiren çalışmalarla yer almak.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz