Google'dan müstehcen içeriğe savaş!

23 Mart’ta uygulamaya girecek yeni kurallar çerçevesinde müstehcen paylaşımlar yapan sayfalar Google tarafından kapatılabilecek

25.02.2015 16:07:030
Paylaş Tweet Paylaş
Google'dan müstehcen içeriğe savaş!
Google, Blogger’a yeni kısıtlamalar getirmek için düğmeye bastı. Türkçe dahil onlarca farklı dil seçenekleriyle milyonlarca üyesine hizmet veren platformdaki blog siteleri, kurulduğu günden beri, kullanıcılar tarafından kısıtlanmadığı sürece tüm internet kullanıcıları tarafından ziyaret edilebiliyordu.

TEKNOLOJİ DEVİNE REKOR CEZA! TIKLAYIN!

Bir ay içinde bu uygulamaya son vereceğini açıklayan Google, blog sayfalarında cinsel içerikli paylaşım yapan kişilerin bloglarının görüntülenmesine sınırlamalar getirecek ve bu paylaşımları sadece sayfanın sahibi ve sayfanın 18 yaşından büyük üyeleri görebilecek.

NE ZAMAN KULLANIMA GİRİYOR
Bu platformda cinsellik içeren paylaşımda bulunan kullanıcılarının bloglarını ‘özel blog’a çevirme kararı alan şirket, bu uygulamanın 23 Mart’a kullanıma gireceğini duyurdu. 23 Mart’tan sonra açılan ve cinsel içerikli paylaşımda bulunan sayfalar ise Google tarafından kapatılabilecek. Çocuk istismarına sıfır tolerans gösterileceğinin altını çizen Google tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, sanat, bilim ve eğitim amacıyla kullanılan sayfalardaki bu tarz içeriğe izin verilecek.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz