"İddiamızı prestijli ödüllerle tescilliyoruz"

"Bu alandaki iddiamızı kazandığımız prestijli ödüllerle tescilliyoruz"

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
İddiamızı prestijli ödüllerle tescilliyoruz

Zorlu Grubu'nun amiral gemisi Vestel, elektronik, beyaz eşya ve bilgi teknolojisi alanlarında faaliyet gösteriyor. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 18 şirketten oluşan Vestel Şirketler Grubu aralarında, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, İtalya ve Hollanda'nın da bulunduğu AB ülkelerinde yer alıyor. Teknoloji alanında Türkiye'nin markası haline gelen Vestel, ödüllü şirketler arasında en dikkat çekenlerin başında yer alıyor. Vestel, son olarak prestijli tasarım yarışmaları Good Design Award, IF Product Design Award ve Design Turkey'den elektronik ve beyaz eşya ürünleriyle toplam 13 ödül kazandı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül'ün verdiği bilgilerle Vestel'nin bir ödül fabrikası haline geldiğini söylemek abartı olmaz.

"Ödüllerimiz kalitemizi kanıtlıyor"
Türkiye'de şirketler kalitenin taçlandırılması konusunda son yıllarda özel bir çaba harcıyor. Birçok şirket uluslararası ödüllere başvuruyor ve çoğunlukla ödülle dönüyor. Şirketlerin aldığı bazı ödüller, markanın gücünü artıyor ve müşteri algısına pozitif değerler katıyor. "Vestel de aldığı ödüllerle şirketin ekonomik gücünü ve kalitesini ortaya koyuyor" diyen Ömer Yüngül, aldıkları ödülleri şöyle anlatıyor: "Vestel'in aldığı ödüller, hem şirketin ekonomik gücünü yansıtan hem de geliştirdiği ürünlerin kalitesini kanıtlayan niteliklere sahip. Vestel, Capital Dergisi'nin bu yıl 13'üncü kez gerçekleştirdiği 'Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi' araştırmasının sonuçlarına göre 'En Çok İhracat Yapan Şirketler' kategorisinde ikincilik ödülünü aldı. Vestel, İngiltere merkezli düşünce kuruluşu Accountability ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen Accountability Etik Hesap Verebilirlik 2008 Türkiye Değerlendirmesi'nde elektronik ve beyaz eşya şirketleriyle çifte ödül kazandı. Kurumların sosyal, çevresel, ekonomik ve etik sorumluluklarının analiz edildiği değerlendirmede, Vestel Elektronik ve Vestel Beyaz Eşya, alternatif enerji kaynaklarına yönelik inovasyonları ve uluslararası standartlara uyma çabası ile ödül kazandı." Vestel Beyaz Eşya'nın ise "açma yönü değiştirilebilen kapıya sahip elektronik kontrollü soğutucu" buluşunun buzdolaplarda kullanılmaya başlamasıyla 2008'de Türk Patent Enstitüsü'nün "Türk Patent Altın Ödülü"ne layık görüldüğünü anlatan Yüngül, 2007'de de patent alanında TPE'den ödül alan Vestel'in böylece patent ödüllerinin sayısını ikiye çıkardığını belirtiyor.

"Yenilikçi ürünlere ağırlık veriyoruz"

İnovasyon, günümüzün çetin global rekabet koşullarında kurumların varlıklarını sürdürebilmesi için şirketlerin olmazsa olmazı haline geldi. Teknolojik ürünlerin ömürlerinin 3 ay, hatta 1 ay gibi sürelere indiği bir rekabet ortamında, bu alanda faaliyet gösteren şirketler arasında yaşanan rekabet, kaliteyle hızı bir araya getirme zorunluluğunu doğurdu. Ömer Yüngül, Vestel olarak varlıklarını güçlü bir şekilde devam ettirmek için yenilikçi ürün geliştirmeye yönelerek çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtiyor. Yüngül, "Ürünlerimizin teknolojik üstünlükleri ve işlevsel özelliklerinin yanı sıra tasarım açısından da sektöre yenilikler katmasına özen gösteriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz