"İhtiyaç tabanlı bir model yarattık"

Selen Kocabaş, teknolojinin büyümede çok önemli bir faktör olduğuna dikkat çekiyor.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
İhtiyaç tabanlı bir model yarattık
Turkcell’in İş’te Teknoloji Hamlesi adıyla lanse ettiği proje, şirketlerin teknolojiyi daha etkin kullanmasını sağlamayı hedefliyor. Şirketin kurumsal satış ve pazarlama genel müdür yardımcısı Selen Kocabaş, pazarlama, bilişim, yönetim gibi alanlara odaklanarak şirketlerin teknoloji ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduklarını söylüyor.

Türkiye şirketlerin teknoloji kullanımında alması gereken uzun bir yol var. Turkcell Kurumsal Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, teknolojinin büyümede çok önemli bir faktör olduğuna dikkat çekiyor. Şirketlerin teknolojiyi daha etkin kullanması için “İş'te Teknoloji Hamlesi”ni başlattıklarına dikkat çekiyor. Bu projenin bütün sektörleri ve şirketleri kapsadığını anlatan yönetici, “İş'te Teknoloji Hamlesi, ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşım içinde tasarlandı. Farklı sektörlerden yüzbinlerce müşterimizin ihtiyaçlarını analiz ederek geniş bir yelpazede, müşteri ihtiyaçlarına yönelik bir hareket planı belirledik” diye konuşuyor. Projenin 5 süitten oluştuğunu anlatan Turkcell Kurumsal Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, sorularımızı şöyle yanıtladı:

Turkcell, “İş’te Teknoloji Hamlesi”ni başlattı. Bu proje nasıl başladı?
Bugün itibariyle 500 bine yaklaşan müşterimizle kurumsal pazara öncülük ediyoruz. Capital500 ve birçok başarı listesinde yer alan şirketlerin, 10'da 9'u Turkcell ile çalışmaya devam ediyor. Kurumsal müşterilerimizle 2013’te de birebir iletişime odaklandık, çeşitli şehirlerimizde düzenlediğimiz “Akıllı Şirket Toplantıları” ile bugüne kadar 10 bin kilometreyi aşkın yol yaparak 5 binin üzerinde kurumsal müşterimizle buluştuk. Farklı sektörlerin ve her boyutta şirketin ihtiyaçlarını analiz ettik. Müşterilerimizle kurduğumuz iletişim, bize müthiş bir perspektif ve know how kazandırıyor. Turkcell olarak bu veriler ışığında, şirketlerin ve ülke ekonomisinin teknoloji kullanımıyla büyüyeceği inancıyla yeniden yapılanmaya girdik ve 21. yüzyıl şirketleri için hem kendilerine hem de ülkeye kazandıracak “İş'te Teknoloji Hamlesi”ni başlattık.

Bu plan hangi sektörleri ve şirketleri kapsıyor?
Tüm sektörleri ve büyük küçüktüm şirketleri kapsıyor. İş'te Teknoloji Hamlesi, ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşım içinde tasarlandı. Farklı sektörlerden yüzbinlerce müşterimizin ihtiyaçlarını analiz ederek kamudan medya ve finansa, enerjiden lojistiğe, perakende, inşaat ve sağlık sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede, müşteri ihtiyaçlarına yönelik bir hareket planı belirledik. İş'te Teknoloji Hamlesi ile Türkiye'de ilk kez, şirketlerin sadece iletişim ihtiyaçlarına değil, gelişime ihtiyaç duydukları pazarlama, bilişim, yönetim gibi alanlara da odaklanıp onların teknoloji ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz