İşte yeni iPhone!

Türkiye'ye geliş tarihi ve fiyatı belli oldu

10.09.2014 11:05:170
Paylaş Tweet Paylaş
İşte yeni iPhone!
ABD merkezli teknoloji devi Apple, Kaliforniya’nın Cupertino kasabasında düzenlediği lansmanda yeni iPhone’u tanıttı. Türkiye’de 26 Eylül’den itibaren satılmaya başlanacak olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un Türkiye’de satılacağı fiyat belli oldu. Apple Store’un Türkiye sayfasında yer alan bilgiye göre, 4.7 inç ekrana sahip olan iPhone 6, 2 bin 349 TL’den başlayan fiyatla, 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 6 Plus ise, 2 bin 649 TL’den başlayan fiyatla satışa sunulacak.

Şirketin CEO’su Tim Cook’un dünkü açıklamalarına göre, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 19 Eylül'de ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya, Singapur ve Hon Kong'da satışa sunulacak. Ülkemizde 26 Eylül’de raflardaki yerini alacak olan yeni iPhone’un yeni yıl sonuna kadar 115 ülkedeki mağazalarda olması planlanıyor.
 
ÖZELLİKLERİ NELER?
Apple daha büyük, daha hızlı ve daha ince olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ı resmen tanıttı. iPhone 6'nın 4.7 inç ekran genişliği ve 6.9 mm kalınlığa, iPhone 6 Plus'ın ise 5.5 inç ekran genişliği ve 7.1 mm kalınlığa sahip olduğu duyuruldu. Telefondaki A8 işlemcinin bir önceki model iPhone’lara oranla 50 kat daha hızlı olduğu açıklandı. iPhone 6 kullanıcıları, NFC (Near Field Communication ve Türkçe ismiyle Yakın Alan İletişimi) ile mobil ödeme imkanına sahip olacak. Yeni iPhone, 8 megapiksellik kamerası sayesinde saniyede 240 kare fotoğraf çekebiliyor.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz