Maliyet avantajlı yüksek hizmet sunacağız

Atos CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akbulut,sorularımızı yanıtladı.

1.02.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Maliyet avantajlı yüksek hizmet sunacağız
Bilgi Teknolojileri alanında Avrupa’nın dev grubu Atos, Türkiye’de de Simens IT çözümleri ve hizmetleri’yle birleşmesinin ardından önemli bir güç kazandı. Türkiye’de telekom alanındaki faaliyetlerine de hız veren şirketin Ceo’su Orhan Akbulut, bu alanda çağrı merkezi ve bulut bilişime odaklandıklarını söylüyor. 2013’te de yatırımlarına hızla devam edeceklerinin sinyallerini veren Akbulut, “Türkiye’de çağrı merkezi ihracatı konusunda önemli hedeflerimiz var. bu amaçla öncelikle yabancı dilde çağrı merkezi servis ihracatı konusunda adımlar atıyoruz” diye konuşuyor. 2011’de Atos Origin ile Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri’nin birleşmesiyle oluşan Atos, 30 yıllık deneyimiyle yola devam ediyor. Yönetilen servislerden (managed services) danışmanlık ve sistem entegrasyonuna ve işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar birçok alanda yenilikçi ve sürdürülebilir BT çözümleri sunan Atos, bu birleşmeyle birlikte önemli bir güç kazandı. Yıllık yaklaşık 8,5 milyar Euro ciro ve 75 bin çalışana sahip, toplam 45 ülkede operasyonları olan Avrupa’nın önde gelen BT şirketlerinden biri haline dönüştü. Türkiye’de kamu, finans, telekom, üretim, perakende ve enerji dağıtımı gibi sektörlere odaklanan şirket için önemli alanlardan biri de telekomünikasyon. Türkiye’nin sabit telekom operatörleri ve GSM şirketlerinin hemen hepsiyle işbirliği içinde olan şirket, telekom şirketlerine, veri merkezi operasyonları, desktop ve network servisleri gibi temel BT hizmetleri yanında, kritik iş süreçleri ve BT uygulamalarının verimini artıracak teknoloji bazlı hizmetlerle çağrı merkezi operasyon desteği de sunuyor. Temel amaçlarının müşterilerinin işlerini teknoloji ile birleştirerek, verimlerini artırmak olduğunu söyleyen Atos CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Akbulut, 2012’de dünyada ve Türkiye’de birçok başarı hikayesine imza attıklarını, 2013’te de oldukça iddialı hedefleri olduğunu söylüyor. Türkiye’de bir yandan da birleşme ve satın alma alternatiflerini incelediklerini belirten Akbulut, sorularımızı yanıtladı:

Telekom şirketlerine sunduğunuz hizmetler arasında çağrı merkezi başta bulunuyor. Bu konuda Atos  Türkiye’nin yatırımlarından bahseder misiniz?
Atos Türkiye olarak Ordu’da açılan yeni çağrı merkezimizle birlikte Türkiye’deki operasyon merkez sayımızı 4’e yükselttik. İstanbul Güneşli ve Kartal ile Düzce’de de yatırımlarımız bulunuyor. Başta finans ve telekom olmak üzere farklı sektörlerden dev firmalara hizmet sunmayı sürdürüyoruz. Atos’un en ileri teknolojiyle donatılmış Ordu Operasyon Merkezi’ni sektörün en büyük yatırımları arasında sayabiliriz. Şu anda bölgede 600 kişiye istihdam sağlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz