"Microsoft'un Bulutta hedefi KOBİ'ler"

Çiğdem Kayalı ile Microsoft’un bulut bilişimdeki yerini ve hizmetlerini konuştuk...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Microsoft'un Bulutta hedefi KOBİ'ler
Microsoft’un kurumsal şirketleri olduğu kadar özellikle KOBİ’leri hedefleyen hizmetleri, bulut bilişimde oldukça iddialı. Şirketin hedefi bu konudaki liderliğini genişleterek sürdürmek. Özellikle rekabetin arttığı bu dönemde, şirketlerin diğerlerine göre bir adım öne geçmek için kullandıkları teknoloji altyapıları çok önemli. Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Çiğdem Kayalı, teknolojide şirketlere akıllı ve ekonomik çözümler sunduklarını söyleyerek, özellikle bulut bilişimle Türkiye’deki işletmelerin çoğunu temsil eden KOBİ’lere odaklandıklarını ifade ediyor. Kayalı ile Microsoft’un bulut bilişimdeki yerini ve hizmetlerini konuştuk...

Bulut bilişim günümüzde neden önemli?
- Bugün baktığınız zaman rekabetçi bir ortam var. Bütün şirketlerde bir hayatta kalma savaşı mevcut. En büyüğünden en küçüğüne kadar. Bu ortamda da avantaj sağlayıp ön plana çıkmak isteyen tüm işletmelerin en son teknolojileri kullanması kritik. Bu işletmeler hem kendi içlerindeki hem de tedarikçileri, iş ortakları ve müşterileriyle olan iletişimlerini hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor olmalı. Artık küçük şirketlerin ihtiyaçları da büyük şirketler kadar kapsamlı bir hale geldi. Bunu da hayata geçirelim dediğiniz zaman çok büyük maliyetler söz konusu oluyor. Bir şirketin bunu kendi başına yapayım demesi, bunun için gerekli olan donanımı, yazılımı alması, bu altyapı için bir yer ayırması, o kadroyu kurması, bunu hayata geçirmesi gerçekten zorlu bir proje. Rekabetçi bir ortam var, bu da şirketleri zorluyor. Maliyetleri görünce de “İşimi büyütmek için teknolojiye bu kadar yatırım yapmalı mıyım yoksa ana iş koluma mı yatırım yapmalıyım” diyor şirketler. Bu da doğal bir çelişki oluyor.

Burada da bulut bilişim devreye giriyor...

Vizyonunuzu belirleyip bulut bilişime yöneldiğiniz zaman, size ihtiyaçlarınızı hizmet olarak sunacak Microsoft gibi konusunda lider bir şirketle çalışma şansınız var. Pek çok hizmeti anında alıp hayata geçirebiliyorsunuz. Microsoft’un Office 365 platformunu kullanmak istiyorsanız hemen www.office365.com web sitesine giripkayıt olarak, bütün bu imkânları 1 aylık bir süre boyunca ücretsiz deneyebilir, kullanmak istediğiniz zaman ise saatler mertebesinde hayata geçirebilirsiniz. Bu da sizin iş hayatınıza bir ivme getiriyor. Sizin esas işiniz ne ise ona odaklanıyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz