"Milyon dolarlık fikirleri onlar fonluyor!"

Son dönemlerde kurulan fonlama siteleri henüz fikir aşamasında olan işleri hayata geçiriyor. İşte bu fonlama sitelerinden birkaç örnek

31 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Milyon dolarlık fikirleri onlar fonluyor!
Son dönemlerde kurulan fonlama siteleri henüz fikir aşamasında olan işleri hayata geçiriyor. 

İşte o milyon dolarlık fikirleri hayata geçirmek için kurulan fonlama siteleri... 

1- Kickstarter

En popüler fonlama platformları arasında sayılıyor. Şu ana kadar sinema filmlerinden pop albümlerine, 3D yazıcıdan bilgisayar şirketlerine kadar birçok projenin hayata geçirilmesini sağlayan Kickstater, şu ana kadar 1 milyar doları girişimcilere dağıttı. Sitedeki bağışçı sayısı ise 6 milyon civarında.

İŞTE DÜNYANIN EN HIZLI ŞİRKETLERİ! TIKLAYIN...

2- Indiegogo 
Teknoyo'nun haberine göre teknoloji, sanat, müzik ve eğitim başta olmak üzere birçok projenin yer aldığı Indiegogo, ABD Başkanı Barrack Obama’nın desteklemesiyle biliniyor. Şu ana kadar 200 bin projeyi hayata geçiren site, milyon dolarlık projelere imza attı.

3- Crowdfunder

Klasik bir fonlama platformu olan Crowdfunder, rakiplerine göre biraz daha profesyonel yaklaşan yatırımcılara sahip. Başka bir deyişle şirket kurmuş ve belli bir gelire ulaşma potansiyeline sahip olan girişimcileri destekliyor. Crowdfunder’ın şu ana kadar aldığı yatırım tutarı ise 4.9 milyon dolar.

4- Appbackr 

Akıllı telefonların olmazsa olmazı uygulama fikirlerine de fon sağlanan platformlar bulunuyor. Appbackr adındaki platform, geliştirilen uygulamaları satışı için gerekli para desteğini sağlıyor. Böylece uygulama geliştiriciler beklemeden uygulamalarını kullanıcılara sunabiliyor.

5- AngelList

İnternet yatırımcıları için kurulan ve 2012 yılının sonlarında AngelList Invest‘i duyuran AngelList, platform üzerinde yatırımcı pozisyonunda bulunanların, diledikleri internet girişimine online olarak yatırım yapmasına olanak sağlıyor. Yatırımcı olabilmek için ise AngelList’e üye olduktan sonra başvuruda bulunmanız gerekiyor.

6- Rockethub

Sıfırdan başlayanlar için en iyi seçeneklerden biri Rockethub. Başlangıç bile yapılmamış fikir aşamasındaki projelere bile fon sağlanan Rockethub, özellikle 100 ülkedeki projelere destek çıkıyor. Ancak bu sitede yer alan projeler üründen daha çok bilim, sanat ve sosyal sorumluluk olarak öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz