"Oyun sattı, uçuşa geçti"

Minecraft oyununun yapımcısı İsveçli Mojang, şirketin sahibine lüks yaşamın kapılarını da sonuna kadar açtı

24 ARALIK, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Oyun sattı, uçuşa geçti
Microsoft’un 2.5 milyar dolara satın aldığı Minecraft oyununun yapımcısı İsveçli Mojang, şirketin sahibine lüks yaşamın kapılarını da sonuna kadar açtı. İlk oyununu 8 yaşında geliştiren 35 yaşındaki Markus Persson, Minecraft’ı Microsoft’a satmasının ardından Beverly Hills’in en pahalı evine taşındı.

3700 DOLARLIK TAKIMLARI VAR

Teknoyo.com'un haberine göre gayrimenkul şirketi John Aaroe Group’un duyurusuna göre dünyaca ünlü yıldızlara komşu olan Persson’ın malikanesi, 70 milyon dolarlık değeriyle, “Beverly Hills’in En Pahalı Evi” ünvanını kazandı. 23 bin metrekarelik konağı almak için Hollywood yıldızlarından dünya çapında multi milyarderlere kadar onlarca talipli ile girdiği rekabeti kazanan Persson’ın evinde 18 kişilik sinema odası, James Dean’in meşhur motosikletinin ‘replika’sı, dünyanın en pahalı şarabı Dom Perignon mahzeni, dünyaca ünlü İtalyan modacı Roberto Cavalli tarafından özel tasarlanan ve her biri 3700 dolarlık 2 düzine takım elbise de bulunuyor.

PANORAMİK GÖRÜNTÜ KEYFİ 

Malikenin çatısında bulunan 90 inçlik yüksek çözünürlükte 3 ekran sayesinde Los Angeles kentinin okyanusa kadar panoramik görüntüsü seyredilebiliyor. ABD’li şarkıcı Beyonce ve hip hop yıldızı Jay Z’nin de daha önce almak için teklif verdiği malikaneye dün yerleşen Markus Persson, Beverly Hill’in en pahalı evinden ilk fotoğrafını da Twitter üzerinden paylaştı.

ÇEŞMELERİ iPAD KONTROL EDİYOR

Persson’ın Java tabanlı bir oyunla elde ettiği pek de mütevazi olmayan evinde, 15 banyo, oturma odasında 54 metrelik bir kavisli cam kapı, votka ve tekila barları, iPad kontrollü çeşmeler ve 5600 dolarlık klozet da var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz