"Satın almalarla büyüyeceğiz"

Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Atos dünyası içinde Türkiye, yükselen değer. Türkiye, Atos’un büyüyeceği ilk üç ülke arasında” diyor. Akbulut ile Atos Türkiye’yi konuştuk.

29 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Satın almalarla büyüyeceğiz
Temel BT hizmetlerinin yanında, kritik iş süreçleri ve BT uygulamalarının verimini artıracak şirketlere teknoloji bazlı hizmetler sunan Atos, Türkiye operasyonlarını büyütüyor. Türkiye’de çağrı merkezleriyle birlikte 3 bin kişiyi istihdam ettiklerini söyleyen Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Türkiye, Atos’un üç öncelikli büyüme pazarı arasında. hedefimiz, üç yıl içinde iş hacmimizi iki katına çıkarmak” diyor.

Akbulut, büyüme stratejileri arasında satın almanın da olduğunu kaydediyor. Atos Origin ile Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri’nin 2011 yılında birleşmesiyle oluşan Atos, 30 yıllık deneyime sahip.

Bu birleşmeyle birlikte Avrupa’nın lider BT hizmetleri şirketi de yaratılmış oldu. Bugün Atos, 48 farklı ülkede 74 bin çalışanıyla yıllık 8,5 milyar Euro’yu aşan ciroya sahip bir şirket. Atos, tüm dünyada yönetilen servislerden (managed services) danışmanlık ve sistem entegrasyonuna ve işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar birçok alanda yenilikçi ve sürdürülebilir BT çözümleri sunuyor.

Ana faaliyet alanları arasında büyük veri ve bulut bilişim çözümleri, sistem entegrasyonu, ödeme sistemleri, kurumsal sosyal ağlar, büyük spor etkinlikleri ve akıllı şebekeler yer alıyor. Tüm bu alanlarda öncü ve lider şirket olarak, sektördeki trendleri de belirlediklerini söyleyen Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Atos dünyası içinde Türkiye, yükselen değer. Türkiye, Atos’un büyüyeceği ilk üç ülke arasında” diyor. Akbulut ile Atos Türkiye’yi konuştuk.

Türkiye’de kaç yıldır faaliyet gösteriyorsunuz?
Siemens IT Hizmetleri ve Çözümleri ile AtosOrigin, 1990’lı yıllardan bu yana Türkiye’de hizmet sunuyordu. 2011 yılındaki birleşmenin ardından son 2 yıldır faaliyetlerimizi Atos çatısı altında sürdürüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz