"Şirket alarak sıçrayacağız"

NTT Data Türkiye CEO’su Ludovico Diaz ile gerçekleştirdiğimiz söyleşinin detayları şöyle...

29 NİSAN, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Şirket alarak sıçrayacağız
Japon bilişim şirketi NTT Data, 2006’dan beri Türkiye’de. NTT Data Türkiye CEO’su Ludovico Diaz, daha da büyümek istediklerini, hatta ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini söylüyor. Türkiye’de kalıcı olduklarını söyleyen Diaz, “bundan sonraki sıçrayışımız, bir şirket satın almak olacak.

Şu sıralar odaklandığımız konu da bu" diye konuşuyor. Türkiye’de ülke seviyesinde üretilecek büyük projelerin de bir parçası olmak istediklerini ekliyor.

TT Data, Japon bilgi ve iletişim teknolojileri devi NTT Group’un bilişim hizmetleri şirketi... Danışmanlık, sistem geliştirme uygulama, dış kaynak kullanımı ve yönetilen hizmetler konularında bilişim hizmetleri sunuyor.

Merkezi Tokyo’da bulunan şirketin yıllık cirosu yaklaşık 16 milyar dolar. NTT Data, 59 bin çalışanıyla 55 ülkede hizmet veriyor. Bilişim hizmetleri sektöründe dünyada 6’ncı sırada bulunan şirket,

2006’dan beri faaliyette olduğu Türkiye’de artık çok daha fazla büyümek istiyor. NTT Data Türkiye CEO’su Ludovico Diaz, 2013 yılı Türkiye cirolarının kabaca 5 milyon Euro civarında olduğunu belirtirken “Genellikle ilk 5 ya da 10’da olmaya alışığız.

Mesela halihazırda İtalya’da ciromuz 400 milyon Euro, Almanya’da 250 milyon Euro, ABD’de ise 1 milyar doların üzerinde. Yani bizim aradığımız hacim bu” diyor. Hedeflerinin Türk-Japon dostluğu çerçevesinde büyük projelerle Türkiye pazarında ana oyunculardan biri olmak olduğunu belirten Diaz, “Bizim planımız, şu ankinden çok daha büyük olmak. Öteki türlü açık söylemek gerekirse burada yatırım yapmaya değmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz