"Twitter'dan '140 karakter'e ayar!"

140 karakter sınırında bir değişikliğe giden Twitter, yeni özelliği sayesinde kullanıcılarının bazı durumlarda daha fazla karakter kullanmalarına imkan veriyor.

7 NİSAN, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Twitter'dan '140 karakter'e ayar!
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter, yeni özellikleri ile kullanıcı deneyimlerini geliştirmeye devam ediyor. ABD merkezli mikro blog sitesi Twitter’da uzun zamandır, retweet yapıp ardından retweetlere yorum yapılıyordu.

SEKTÖRÜN KRALI DOLAR İÇİN NE DEDİ? TIKLAYIN!

Tweet’i direkt kopyalayıp yorum da yazılabiliyordu. Bunun önüne geçmek isteyen Twitter, yeni özelliği sayesinde 140 karakterden ödün vermeden alıntı yapabilmeyi mümkün hale getirdi. Bu kapsamda retweet yaparken çıkan ekranda, retweet’e yorum yaparak, 140 karakter dahilinde retweet edilen tweetlere yorum yapılabilecek.

TWITTER 140 KARAKTER SINIRINI İPTAL Mİ EDİYOR?
Twitter'a orijinal bir özellik kazandıran 140 karakter sınırı pek çok kullanıcının yaptıkları paylaşımlara negastif yönde etki ediyor. Şirketin söz konusu kararının ardından 140 karakter sınırının da uzun vadede ortadan kaldırılabileceği dile getiriliyor. Söz konusu yeni özellik şu an için sadece iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad'lerde kullanılabilir. Twitter'ın bu özelliğini kısa sürede Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlara da getirmesi bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz