"Yeni yasaklar geldi!"

Yaklaşık 1.5 milyar aktif kullanıcısı ile adeta global bir iletişim platformuna dönüşen Facebook, sitenin yeni kurallarını açıkladı

17 MART, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Yeni yasaklar geldi!
Facebook, bugün yayınladığı “Community Standards” dosyası ile sitedeki içeriğin ne gibi sebeplerden dolayı yasaklanacağına açıklık getirdi.

BÖYLESİ 4 YILDIR GÖRÜLMEDİ! TIKLAYIN!

Siteden kaldırılacak içeriklerin listesini yayınlayan ABD merkezli sosyal medya devi Facebook'un yeni kurallar listesi bir önceki listenin neredeyse 3 katı uzunluğunda. Özellikle IŞİD'e ait şiddet içeren video ve görselleri siteden silmediği gerekçesiyle bir süredir tepki çeken Facebook, yeni kurallar çerçevesinde sitede bulunacak ve kaldırılacak içerik konusunda bir standart oluşturmayı hedefliyor.

UYARIDA BULUNULDU

Kadın ve erkek bedeninin teşhir edildiği paylaşımları platformdan kaldırma kararı alan Facebook, terör örgülerinin propagandasını yapan, toplumsal figürlere saldıran, cinsel şiddet ve nefret söylemi içeren paylaşımların siteden silineceği uyarısında bulundu.

İntihara karşı adeta bir savaş başlatan site bu yönde yapılan paylaşımları da siteden kaldıracak. Bu yeni kurallar çerçevesinde siteye bir standart getirmeyi hedefleyen sosyal medya devi bu planı çerçevesinde dünya genelinde yüzlerce kişiyi işe aldı. Oluşturulan bu ekip, gelen şikayetler ve kendi çalışmaları çerçevesinde sitede yapılan paylaşımları denetleyecek ve bu kuralları ihlal edenleri platformdan kaldıracak. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz