"Yenilikçi ürünlerimizi tüm dünyaya sunacağız"

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, sorularımızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Yenilikçi ürünlerimizi tüm dünyaya sunacağız
Ericsson, 180 ülkede telekomünikasyon hizmeti veriyor. 100 yıldan uzun bir süredir Türkiye’de de hizmet veren dev şirket, 750 kişilik kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, iletişim trafiği artarken kendilerinin de bu gelişmelerin alt yapısı olan MBB, OSS/BSS ve MS alanlarına yatırım yapacaklarını söylüyor. “Bulut Bilişim, CSI ve Medya alanlarında büyüyeceğiz” diyen erdem, uzun vadede türkiye’de yaratılacak yeni ürünlerin global ürün portföyünde yer almasını hedeflediklerini söylüyor.
ünyaya telekomünikasyon sektörüne yön veren öncü markalardan Ericsson, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ye de bu konuda çok önemli bir konumda bulunuyor. Yüz yılda uzun bir zamandır Türkiye’de faaliyet gösteren şirket, bünyesinde bulundurduğu 750 kişilik kadrosuyla Türkiye’de telekom sahasında müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, ağırlıklı olarak telekom operatörlerinin ihtiyaçlarına dönük, genel amaçlı, yeniden kullanılma olasılığı yüksek güncellenmiş yazılım ürünleri üretmeyi amaçladıklarını söylerken, insan kaynaklarına yaptığı yatırımlar sayesinde sektöründe ayrışıyor. Telekomünikasyon alanında OSS, BSS, medya ve m-commerce alanlarında öncü olduklarını ve yatırımlarının devam ettiğini belirten Erdem, diğer sorularımızı şöyle cevaplıyor:

Ericsson olarak kendinizden biraz bahseder misiniz? Bir asırdan fazla süren yolculuğunuzda nereden nereye geldiniz?
Ericsson, 1876 yılında kuruldu ve 1896 yılından itibaren de Türkiye pazarına girerek Beşiktaş Dolmabahçe’de ilk santralini kurdu. Şu anda globalde 108 bin çalışanı olan Ericsson’un 2011 yılı cirosu 35 milyar dolar, operasyonel kân ise 3,35 milyar dolar oldu. Bugüne kadar dünya genelinde 30 bin adet patent sahibi olan şirketimiz, her gün 16 adet patent başvurusu yapıyor. Ayrıca toplamda ise 22 bin AR-GE çalışanı mevcut Ericsson’un. Şirketimizin Türkiye’de ise 350 ARGE, 150 teknik destek elemanı bulunuyor. Ericsson Türkiye olarak ise toplamda 750 kişilik bir aileyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz