"BKM'den mobil alışverişe destek"

Bankalararası Kart Merkezi, dünyada hızla artmakta olan mobil alışveriş trendinin Türkiye’deki öncüsü olmak istiyor

30 NİSAN, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
BKM'den mobil alışverişe destek
BKM tarafından geliştirilen dijital cüzdan uygulaması BKM Express’in kullanıcıları, 1-31 Mayıs arasında mobil cihazlardan yapacakları 50 TL ve üzeri alışverişlerin 20 TL’sini geri alacak. BKM Express, bu kampanyayla hem kullanıcılarına hem mobil alışverişin gelişmesine destek olmayı hedefliyor. Kullanıcılar, kampanyadan yararlanabilmek ve bundan sonrakimobil alışverişlerinde hızlı ve güvenli ödeme yapabilmek için App Store ya da Google Play’den dijital cüzdan uygulaması BKM Express’i ücretsiz olarak indirebiliyor. 


E-ticarette mobilin payı hızla artıyor
Türkiye’de e-ticaret piyasasında yüzde 17 olan mobil payı hızla artıyor. BKM Express verilerine göre bu oranın iki yıl içerisinde yüzde 30’a kadar çıkacağını öngörülüyor. BKM Genel Müdürü Soner Canko, “Çok yakın bir gelecekte BKM Express işlemlerinin yarıdan fazlası mobilden yapılıyor olacak. Türkiye’de mobil ticaretin geleceğine ilişkin somut katkı sağlamak ve altyapı gelişimini desteklemek BKM olarak misyonlarımız arasında. BKM Express Mobil Alışveriş Günleri de bu amaca yönelik organize ettiğimiz aktivitelerden biri” dedi. 


Sepet tutarları düşecek
BKM olarak yalnızca internetten yapılan işlemleri değil, tüm kartlı ödemeleri takip ettiklerinin altını çizen Canko, şöyle konuştu: “Online ödemelere kıyasla kartlı işlemlerin ortalama tutarının daha düşük olduğunu görüyoruz. Örneğin kredi kartları ile ödemelerin ortalama tutarı 159 TL iken bu rakam ağırlıklı olarak mikro ödemelerde kullanılan banka kartlarında 41 TL’ye, ön ödemeli kartlarda ise 23 TL’ye kadar iniyor. Mobil ödemelerin marketler, restoranlar, akaryakıt istasyonları gibi offline dünyada kullanımının artması ile sepet tutarları daha da aşağıya gelecektir.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz