Havacılık sektöründe önemli satın alma

IFS, havacılık bakım yazılımı sektörünün piyasa lideri MXI Technologies'i satın aldı.

25.01.2017 12:25:330
Paylaş Tweet Paylaş
Havacılık sektöründe önemli satın alma
IFS, havacılık bakım yazılımı sektörünün piyasa lideri MXI Technologies'i satın alarak havacılık ve savunma sektöründe önemli bir adım attı.

Global havacılık sektörü için entegre bakım yönetimi yazılım çözümlerinin lider isimlerinden olan MXI, savunma ve ticari havacılık işletmelerine bakım, onarım, servis (MRO) hizmeti veren şirketlere ve Orijinal Ürün Üreticilerine (OEM) yazılım, destek ve servis hizmeti veriyor. Büyüyen ve orta ölçekli organizasyonlardan büyük global havacılık şirketlerine kadar geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan MXI'nın müşterileri arasında Southwest Airlines, Air France, KLM, Qantas, China Airlines, LATAM, Icelandair, NetJets, Boeing, BAE Systems, Saab, Pratt & Whitney ve dünya genelindeki hava kuvvetlerinin bazıları yer alıyor.

IFS CEO'su Alastair Sorbie, satınalma ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi, "IFS, MXI'yı satın alarak savunma ve ticari havacılık işletmelerine, MRO'lara ve OEM'lere havacılık bakım yazılımı çözümleri sağlayan global lider şirket haline geldi. Biz hem Maintenix'e hem de IFS Applications çözümlerine yatırım yapmaya ve bunları nitelikli çözüm arayışında olan müşterilerle buluşturmaya devam edeceğiz."

Frost & Sullivan Havacılık ve Savunma Direktörü ve sektör analisti Diogenis Papiomytis ise bu birleşmeyi şöyle yorumladı:

"MXI'nın IFS bünyesine katılması güçlü bir ticari zekâyı ortaya koyuyor çünkü iki şirket de birbirini tamamlayan, ticari ve askeri havacılık organizasyonlarını hedefleyen kabiliyetlere ve ürünlere sahip. IFS'in yürüttüğü global ölçekli operasyonlar, inovasyon kültürü, kapsamlı iş geliştirme ve AR-GE kaynakları MXI'nın işini büyütmesini ve büyük ölçekli projeleri kolaylıkla uygulamaya koymasını sağlayacak."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz