İldeniz, Silver Spring Networks’e COO'su oldu

Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı olan Ayşegül İldeniz, Silver Spring Networks’e COO olarak atandı.

15.08.2016 16:39:350
Paylaş Tweet Paylaş
İldeniz, Silver Spring Networks’e COO'su oldu
1998 yılında Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak katıldığı Intel’de, Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı görevine kadar yükselen Ayşegül İldeniz, Nesnelerin İnterneti alanında dünya çapında hizmetler sunan, alanında lider Silver Spring Networks’e COO olarak atandı.

25 milyon kullanıcısı ile Amerikan pazarının yarısını elinde bulunduran Silver Spring Networks, aralarında Şikago, Paris, Kopenhag, Singapur gibi dünyanın önde gelen metropellerinin de bulundugu şehirleri sunduğu farklı çözümlerle akıllı şehir statüsüne dönüştüren şirket olarak biliniyor.

Silver Spring Networks’den yapılan açıklamada Ayşegül İldeniz'in Global Operasyonlar Başkanı (COO) rolüne atanmasıyla Silver Spring'in akıllı şehir pazarlarındaki yeni hedefinin lider konumunu farklı coğrafyalara doğru genişletmek ve büyümesini hızlandırmak olduğu duyuruldu. Silver Spring’deki yönetim kademesinde CEO’dan sonra ikinci kişi olarak görev yapacak olan İldeniz şirketin Küresel Satış, Pazarlama ve Ürün Yönetimi departmanlarından sorumlu olacak.

Ayşegül İldeniz’i Silver Spring Networks ekibine davet etmenin heyecanını yaşadığını belirten Silver Spring Networks CEO'su ve Başkanı Mike Bell şunları söyledi: “İldeniz’in yeni iş kategorileri oluşturma ve uluslararası pazarları yönetme konusundaki deneyimi Nesnelerin Interneti alanında yeni fırsatlar oluşturma hedeflerimize büyük katkı sağlayacaktır."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz