AR-GE işimizin can damarı

BSH Ev Aletleri CEO'su Norbert Klein, Türkiye'deki tesislerinde çalışan her iki AR-GE personelinden birinin her yıl patente konu olan yeni bir buluşa imza attığını belirtti.

21.05.2014 23:27:250
Paylaş Tweet Paylaş
AR-GE işimizin can damarı

Dolayısıyla üretimde yenilikçi çözümlerle çevre koruma standartlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sürekli olarak artırdığımız AR-GE yatırımlarımızla sürdürülebilirlik hedeflerimizi destekliyoruz.

"YENİLİKÇİLİK İKLİMİ OLUŞTURDUK"
3 BİN GELİŞTİRME UZMANI

BSH Grubu'nun uluslararası geliştirme ağı, 3 bin uzmandan oluşuyor. 2012 yılında araştırma ve geliştirme faaliyetlerine tahsis edilen tutar 326 milyon Euro idi. BSH, şirket çapında gerçekçi bir yenilikçilik iklimi oluşturmayı başarmış durumda.

PATENTLER PİYASA İÇİN ŞART
 Patentler, geleceğe yönelik yenilikçi çözümlerimizin piyasa başarısı için temel yapı taşı niteliği taşıyor. Sistematik olarak teknik yeniliklerimizi ve tasarımlarımızı, uygun sınaî mülkiyet hakkıyla koruma altına alıyoruz. Bu konu, BSH'nın küresel çaptaki mevcudiyeti göz önüne alındığında daha da önemli hale geliyor.

13 BİNDEN FAZLA PATENT
2010 yılında çalışanların girişimciliği ve dünya çapındaki motive edici ve destekleyici inovasyon kültürü bir araya geldi. Almanya Patent ve Marka Ofisi DPMA'ya 931'in üzerinde patent başvurusunda bulunduk ve DPMA sıralamasında 6'ncı olduk. Şirketimizin fikri mülkiyet portföyünde şu anda 13 binden fazla yayınlanmış patent başvurusu, patent ve yardımcı program modeli bulunuyor.

"I-DOS DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK"
DETERJAN İSRAFINA SON

i-DOS teknolojisiyle donatılmış çamaşır makineleri, gereken deterjan miktarını tüketiciden daha doğru belirliyor. Böylece bir yandan masraflardan tasarruf edilmesi sağlanırken bir yandan da çevrenin korunmasına yardımcı olunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz