Her yıl 1 proje lanse edeceğiz

Borusan Holding Strateji, İş Geliştirme ve Inovasyon Genel Müdür Yardımcısı Lale Ergin Arat ile holdingin inovasyona bakışını, süreçlerini konuştuk.

29.03.2014 22:15:240
Paylaş Tweet Paylaş
Her yıl 1 proje lanse edeceğiz

Ödül sistemi üstünde çalışıyoruz, henüz hayata geçirebilmiş değiliz. Ancak şunu gördük ki insanları maddi şeylerle teşvik etmek yerine ürettikleri fikrin parçası yapmak ya da bir fikrin sahibi olarak herkes tarafından bilinir hale getirmek, çalışan açısından daha anlamlı ve motive edici oluyor.

Bu yıl inovasyon ajandanızda neler yer alıyor?
İlk konumuz, şirket içinde bu alanda organizasyonların olıışmasıydı. Şu anda gerçekten başarılı, potansiyeli yüksek arkadaşlarımızı bu işin sorumlusu haline getirebildik, ikinci önceliğimiz ise proje fikirlerini bulabilmekti. Bunu da başarabildiğimiz düşünüyorum.

Üzerinde çalıştığımız çok fazla proje var. Bundan sonraki hedefimiz eldeki projelerin iyi olanlarının, ticari olarak anlam ifade edenlerinin test edilip hayata geçirilmesi ve önümüzdeki yıl en az birkaç fikrin ticari lansmanının yapılması.

Çünkü bu yıl hala yolculuktayız. Her şirketimiz için en az bir fikrin lansmanının yapılması hedefimiz var. Biz ilk başta sürece odaklandık, şu anda sonuçlarımızı ölçmüyoruz bile. Bu f haksızlık olur, çünkü 70 yaşında bir organizasyonda değişim yaratmaya | çalışıyorsunuz. Süreci oturttuktan sonra 2015’te de grup seviyesinde sonuçlarımızı, yeni ürün hizmet süreciyle yarattığımız kârı, ciroyu ölçmeye başlayacağız.

"İNOVASYONDA SON KULLANICIYA BAKIYORUZ"
GELİŞMEYENLER SİLİNİYOR

Kendini geliştirmeyen, yenilemeyen şirketler, bir süre sonra mutlaka aynı şeyi farklı bir şekilde ve daha ucuza yapan şirketler tarafından yok ediliyor. Amerikan otomotiv şirketlerine bakarsanız bunun örneğini görebilirsiniz. Önce Japonlar gelip Amerikalıları sildi; sonra Koreliler gelip Japonları siliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.