İnovasyon stratejik ajandaya girmeli

SKD İnovasyon Çalışma Grubu Başkanı Hasan Süel’le SKD’nin inovasyon çalışmalarını, sürdürülebilir kalkınma içinde inovasyonun önemini konuştuk.

29.03.2014 22:35:120
Paylaş Tweet Paylaş
İnovasyon stratejik ajandaya girmeli

Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması’nı 2 yılda bir tekrarlayacağız.İyi uygulamaların çeşitli platformlarda anlatılmasını sağlayarak bu konuda çalışan şirketlere destek olmayı amaçlıyoruz. Çok yakında tüm başvuru sürecini yönettiğimiz www.inovatifsurdurulebilirlik.org sitesi üzerinden uygulamalar hakkında detaylı bilgiye ulaşılabilecek.

İnovatif Sürdürülebilirlik Uygulamaları Yarışması’yla inovasyon ve sürdürülebilirlik konusunda nasıl bir yol kat etmeyi planlıyorsunuz?

SKD olarak sürdürülebilir kalkınmanın iş dünyası için bir risk değil fırsat olduğunu temel alıyoruz. 43 üye şirketimizle iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasını amaç edindik. Bu fırsatlardan bir tanesi olarak inovasyon ve sürdürülebilir kalkınma ilişkisini mercek altına aldık.

SKD İnovasyon Çalışma Grubu tarafından düzenlenen İnovatif Sürdürülebilirlik Yarışması, İnovasyon Çalışma Grubu’nun özel sektörde çevreye, ekonomiye ve topluma katkısını artıracak inovatif projeleri ortaya çıkarmak ve geliştirilmesine destek vermek hedefi doğrultusunda planlanmış aksiyonlarımızdan bir tanesi.

2013 yılı ilk aylarında başvuruları topladık. Başvurular iki aşamalı olarak değerlendirildi. Teknik değerlendirmede, SKD tarafından ilk incelemeleri yapılan başvurular, teknik açıdan ve puanlama sistemi kriterlerine göre değerlendirildi. Teknik komite İnovasyon Çalışma Grubu üyelerinden oluştu.

Her uygulamanın en az 2 çalışma grubu üyesi tarafından puanlanması sağlandı. Teknik değerlendirme sonucunda medyan yöntemi kullanılarak belirlenecek sayıda uygulama bir üst değerlendirmeye alındı. Jüri değerlendirmesinde üniversite, basın ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı jüri, son elemeyi yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz