Uygun fiyat için 5 potansiyel yol

Jenny Chung, aşağıda okuyacağınız yazısında kâr marjlarından ödün vermeden fiyatları makul tutmanın 5 yolunu anlatıyor.

21 MAYIS, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Uygun fiyat için 5 potansiyel yol

Varlık paylaşımı
Yazlıklar, özel jetler ve yatlar gibi lüks varlıkların devre mülk veya kısmi mülkiyet şeklinde ortak kullanımına on yıllar öncesinden başlanmıştı. Ancak ev sahiplerinin evlerindeki boş odaları turistlere kiralamalarını sağlayan bir çevrimiçi platformu olan AirBnB ile varlık paylaşımı fikri, bir üst seviyeye taşınmış oldu ve yeni bir eğilim olan “paylaşma ekonomisi” büyük bir ivme kazandı.

AirBnB’nin başarısı, Lyft (arabanızı bir taksi hizmetine dönüştürün), BorrowMyDoggy (seyahate çıktığınızda köpeğinizi diğer köpek severlere bırakın), Loosecubes (ofisinizdeki boş masaları kiralayın) gibi çok sayıda yeni kurulmuş teknoloji şirketine örnek oldu.

Kullanıcısı tarafından zamanının yüzde 100’ünde kullanılmayan bir varlığın satışıyla ilgili hangi işte çalışıyorsanız çalışın, orada muhakkak bir paylaşım platformu aracılığıyla onu daha makul fiyatlı sunmanın yolları vardır.

Aracısız müşteri finansmanı
Arabalar veya endüstriyel ekipmanlar gibi çok paranın söz konusu olduğu alışverişlerde, üreticiler ve bayiler, alışveriş bedelinin tamamını ödeyecek kadar nakit parası olmayan müşterilere, genellikle çeşitli finansman seçenekleri sunar(örneğin sıfır faizli krediler, finasal kiralama sözleşmeleri gibi).

Günümüzde pek çok endüstride aracısız finansman oldukça popüler bir fiyat kırma yaklaşımı olarak görülüyor. Örneğin teknolojide, Dell artık 16 ülkedeki ticari müşterilerine aracısız finansman sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.